Santander wycofa się z Polski? Jest odpowiedź banku

Santander wycofa się z Polski? Jest odpowiedź banku
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

12.02.2020 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy Santander będzie kolejną zagraniczną instytucją po mBanku, która zdecyduje się wycofać z Polski? Według najnowszych doniesień bank rozważa taki ruch. Hiszpanie pytani o komentarz w sprawie, odsyłają do wypowiedzi prezes Any Botin z końca stycznia.

Santander może pójść w ślady mBanku i wycofać się z Polski. Jak informuje "Rzeczpospolita" Hiszpanie rozważają całkowite opuszczenie naszego rynku. Doniesienia dziennika oparte są na podstawie wiadomości pochodzących z trzech różnych źródeł.

- Na rynku przybywa głosów wskazujących, że Grupo Santander, kontrolująca 66,3 proc. akcji Santander Banku Polska, może zrewidować swoją strategię dotyczącą wicelidera sektora bankowego w naszym kraju. Z naszych informacji, pochodzących z trzech wiarygodnych źródeł w sektorze bankowym wynika, że jedną z rozważanych opcji jest sprzedaż polskiego banku" - czytamy w "Rz".

Według informacji dziennika taki ruch miałby być ściśle związany ze strategią rozwoju hiszpańskiej grupy w Ameryce Południowej, gdzie rentowność jest znacznie większa niż w Polsce. Wycofanie się z naszego rynku pozwoliłoby na uwolnienie kapitału. Dodatkowym problemem miałyby być podatek bankowy, składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz szereg spraw prawnych i regulacyjnych w naszym kraju.

Bank zaprzecza

Jak informuje "Rzeczpospolita" przedstawiciele hiszpańskiej grupy zapytani przez dziennik o tę sprawę, przytoczyli wypowiedź prezes Any Botin z końca stycznia. Kobieta zadeklarowała wtedy, że nie zamierza sprzedawać polskiego oddziału. Dodała również, że jest on tak samo ważny jak banki w Anglii, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)