Samsung wchodzi na rynek samochodowy w Europie

Samsung wchodzi na rynek samochodowy w Europie

07.04.2015 12:07, aktual.: 07.04.2015 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung i Seat zawarły porozumienie, na mocy którego opracują rozwiązania technologiczne, które zapewnią pełną łączność we wszystkich modelach aut marki Seat. W najbliższych miesiącach na rynek wejdzie rodzina samochodów wyposażonych w nowe funkcje technologiczne Samsung, które będą stopniowo rozszerzane na pozostałe modele marki. Jedną z nich jest aplikacja Seat ConnectApp, która głośno odczytuje tweety, posty na Facebooku i e-maile ze smartfona podczas jazdy.

Umowa obejmuje wszystkie 7. rynków, na których sprzedawane są auta SEAT. Oprócz zapewniania łączności w autach hiszpańskiego producenta, wzajemne porozumienie umożliwia dostarczenie oprogramowania, które pozwoli Seatowi tworzyć własne aplikacje samochodowe obsługiwane z poziomu telefonów.

Pojazdy będą wyposażone w technologię MirrorLink oraz w system informacyjno-rozrywkowy łączący je z urządzeniami za pośrednictwem aplikacji opracowanych przez Seata. MirrorLink to odpowiedź na problem łączności między autem a inteligentnym urządzeniem. Treści ze smartfona są pokazywane na wyświetlaczu samochodowym w sposób bezpieczny, który nie rozprasza kierowcy. Tym samym prowadzący pojazd może mieć dostęp do aplikacji, nie spuszczając oczu z drogi. Możliwe jest także dodanie akcesoriów do noszenia, które będą obsługiwały dodatkowe funkcje.

Nowa aplikacja SeatConnectApp zapewniająca wydajność (odczytywanie i pisanie e-maili) oraz przyjemność podczas jazdy, np. poprzez interakcję z danymi samochodu. Może nawet sprawdzać tętno użytkownika w trakcie prowadzenia auta, zmieniać oświetlenie, regulować klimatyzację i wiele innych.

To jest ciekawe - jak Apple zazdrości Samsungowi ekranu:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także