Samsung vs. Sony Ericsson: megapikselowy wyścig

Samsung vs. Sony Ericsson: megapikselowy wyścig
Źródło zdjęć: © IDG.pl

01.06.2009 13:30, aktual.: 01.06.2009 14:04

Wygląda na to, że Sony Ericsson Satio nie będzie, wbrew zapowiedziom producenta, pierwszym na rynku telefonem komórkowym z aparatem fotograficznym, wyposażonym w matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Sony Ericsson Satio ma się pojawić na rynku dopiero na początku czwartego kwartału tego roku, jednak wprowadzenie podobnego modelu do swojej oferty jeszcze przed końcem czerwca zapowiedział właśnie Samsung.

Południowokoreański konkurent Satio będzie nosić nazwę Pixon12. Poza bardzo dużą, jak na telefon komórkowy, rozdzielczością matrycy, charakteryzuje się on również ksenonową lampą oraz systemem Touch Auto-Focus, pozwalającym użytkownikowi na wskazanie (poprzez dotknięcie palcem odpowiedniego obszaru na wyświetlaczu) obiektu, na którym skupiona ma być ostrość. Co więcej, nawet jeśli wskazany obiekt się poruszy, aparat nadal będzie go śledził, zapewniając w ten sposób uzyskanie zamierzonego przez fotografującego efektu. Samsung zapewnia, że Pixon12 będzie bardzo szybko zapisywał wykonane zdjęcia, dzięki czemu aparat powinien być gotów do ponownego użycia już po ok. 2 sekundach od wyzwolenia migawki.
Zarówno wykonane za pomocą Pixon1. zdjęcia, jak i filmy (w rozdzielczości do 720 x 480 punktów przy 30 klatkach na sekundę) będą mogły być łatwo umieszczone w takich serwisach jak Facebook, Picasa, Flickr, MySpace, Photobucket czy Friendster, dzięki preinstalowanemu oprogramowaniu. Zdjęcia i materiały wideo będzie można zapisać na dołączonej karcie pamięci MicroSD 16 GB.
Pomijając 12-megapikselowy aparat, Samsung Pixon1. raczej nie szokuje parametrami. Wyposażono go w dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,1 cala i kontraście 10000:1, odbiornik GPS i radio FM. Użytkownicy telefonu mogą łączyć się z Internetem za pomocą protokołu HSPA (High-Speed Packet Access) lub sieci Wi-Fi.
Dokładna data premiery ani ceny telefonu nie są jeszcze znane.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)