Samsung przygotowuje nowego "Androida"

Samsung przygotowuje nowego "Androida"

19.12.2008 21:06, aktual.: 22.12.2008 08:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje koreańska agencja prasowa ETNews, firma Samsung jest już bliska ukończenia prac nad swoim najnowszym telefonem. Ma on pracować pod kontrolą systemu operacyjnego przygotowanego przez Google specjalnie na potrzeby urządzeń mobilnych.

Jak podaje agencja ETNews nowy telefon od firmy Samsung posiadać będzie ekran dotykowy podobny do tych jakie zostały zamontowane w innych modelach tego producenta ( Omnia czy Instinct ). Ponadto urządzenie wyposażone ma być w wiele dodatków przygotowanych przez Google, włączając w to przeglądarkę internetową oraz klienta poczty.

ETNews podało również, że w ostatnim czasie Samsung poszerzył skład ekspertów pracujących nad nowym telefonem z systemem operacyjnym Android. Ekipa liczy obecnie 80 pracowników i wygląda na to, że południowokoreański producent zdąży wprowadzić na rynek swoje najnowsze dziecko przed najgroźniejszymi rywalami jakimi są Asus, LG, Motorola oraz Sony Ericsson. Smartphone do sprzedaży trafić ma w drugim kwartale 2009 roku.

Przypomnijmy, że póki co jedynym telefonem działającym na systemie operacyjnym Google Android jest G1. Szczegółowy opis urządzenia znajduje się w artykule "G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android" - http://www.idg.pl/news/167902/g1.pierwszy.telefon.z.systemem.google.android.html.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)