Samsung pracuje nad swoim odpowiednikiem 3D Touch

Samsung pracuje nad swoim odpowiednikiem 3D Touch16.10.2015 10:13
Samsung pracuje nad swoim odpowiednikiem 3D Touch
Źródło zdjęć: © WP.PL

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każda innowacja i pomysł wdrażany przez jednego z gigantów branży mobilnej musi spotkać się z natychmiastową odpowiedzią konkurentów, gotowych na walkę o najmniejszy skrawek tortu na rynku. Według najnowszych doniesień mediów, podobny los spotka wkrótce świeżą technologię 3D Touch, która pozwala na rozpoznawanie różnych stopni nacisku wywieranego na ekrany iPhone’a czy Huawei’s Mate S.

Jak informuje popularny dziennik Forbes, odpowiedź na te nowinkę przygotowuje już wszędobylski Samsung, który nawiązał współpracę z kalifornijską firmą Synaptics, operującą ze swej siedziby w San Jose. Zgodnie z doniesieniami serwisu, owoc współpracy duetu trafi na pokład następcy obecnego flagowca Koreańczyków, a więc smartfona Samsung Galaxy S7. i to już w momencie jego spodziewanym premiery w przyszłorocznym marcu.

Jeżeli relacja Forbesa okaże się prawdziwa –. stanie się on drugim gadżetem z Androidem dysponującym możliwością dostosowywania zachowań interfejsu do siły nacisku wywieranego przez użytkownika na ekran. Tym niemniej, trudno mieć wątpliwości, że wyposażenie go w opcję tego typu nie miało jednak większego związku ze smartfonem Huawei, a będzie stanowić bezpośrednią odpowiedź na technologię obecną w najnowszej iteracji iPhone’a Apple.

Nie zmienia to faktu, że źródła Forbesa nie potrafią określić dokładnych planów wykorzystania Samsungowego 3. Touch w praktyce. Możliwe, że będzie on po prostu wierną kopią sprawdzonych rozwiązań konkurencji, ograniczających się do nieskomplikowanych zadań związanych z obsługą interfejsu. Samsung posiada jednak narzędzia i środki, by spróbować sięgnąć po coś więcej i dokonać nieco głębszej integracji systemu z telefonem.

Zobaczymy czy uzna, że ewentualne starania są warte świeczki. Należy jednak pamiętać, że sam hardware to za mało. Nawet jeśli ekrany Samsunga będą obsługiwały 3. Touch, to potrzebne jest do tego odpowiednie oprogramowanie - mówiąc inaczej, funkcja ta musi zostać zaimplementowana do systemu Android. W przeciwnym razie obsługa tej funkcji ograniczy się jedynie do nakładki Samsunga i kilku jego aplikacji. Dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku telefonu Huawei.

Źródło: Giznet.pl / WP.PL

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)