Samsung porzuci system Android? Anonimowi przedstawiciele firmy mówią, że tak

Samsung porzuci system Android? Anonimowi przedstawiciele firmy mówią, że tak
14.06.2016 14:31
Samsung porzuci system Android? Anonimowi przedstawiciele firmy mówią, że tak
Źródło zdjęć: © Hugo Quintero / flickr.com / CC

Android ma wiele zalet. Ma też jedną wadę, która najwyraźniej coraz bardziej denerwuje Samsunga. Jest nią pewna zależność od Google. Jak donosi "Korea Times", firma zastanawia się nad jej zerwaniem i wycofaniem się z produkcji telefonów z Androidem.

Koreański dziennik, powołując się na jednego z kierowników firmy (który zastrzegł sobie anonimowość) twierdzi, że Samsung rozważa całkowite porzucenie Androida. Zastąpić miałby go autorski system Tizen, rozwijany między innymi właśnie przez Samsunga. Według rozmówcy "Korea Times" powodem, dla którego Samsung rozważa ten krok, jest zbyt duża zależność od platformy Google.

"Jeśli nie masz własnego ekosystemu, nie masz przyszłości. Tizen nie jest platformą, która została opracowana do tego, by obsługiwać tylko urządzenia mobilne" - powiedział przedstawiciel Samsunga.

Jeśli jednak Samsung zdecyduje się na taki krok, zmiana będzie raczej na pewno rozłożona w czasie. Na razie poligonem doświadczalnym koreańskiej firmy jest rynek indyjski, na który wypuszczane są urządzenia Samsunga z serii Z, działające właśnie pod kontrolą systemu Tizen.

W Europie możemy się natomiast cieszyć inteligentnymi zegarkami Samsunga, które również wykorzystują ten system. Co więcej, użytkownicy bardzo go sobie chwalą za funkcjonalność i wygodę obsługi, która według wielu z nich przewyższa rozwiązania oferowane przez system Android. Coraz więcej urządzeń koreańskiego producenta działa pod kontrolą Tizena - znajdziemy go np. w telewizorach czy urządzeniach domowych.

Poprosiliśmy polski oddział Samsunga o komentarz. Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Electronics Polska, powiedział Wirtualnej Polsce, że koncern nie komentuje medialnych plotek ani spekulacji, a w szczególności anonimowych wypowiedzi.

WP.PL/Giznet.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)