Samsung ostrzega: "to nie są nasze promocje". Wcale nie wygraliście Galaxy S10

Samsung ostrzega: "to nie są nasze promocje". Wcale nie wygraliście Galaxy S10

Samsung ostrzega: "to nie są nasze promocje". Wcale nie wygraliście Galaxy S10
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
24.09.2019 09:37, aktualizacja: 24.09.2019 10:08

Oszuści rozsyłają fałszywe informacje o wygranej na loterii. Nagrodą główną jest Samsung Galaxy S10. Zła wiadomość: to nieprawda. Samsung nie ma nic wspólnego z tymi konkursami, to oszustwo.

O kampanii oszustów napisał Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsunga. Przestępcy w fałszywych mailach informują o loterii, w której ofiara rzekomo brała udział "miesiąc" lub "cztery miesiące temu".

Niezbyt precyzyjna data jest pewnie celowym zabiegiem - skoro konkurs odbył się dawno temu, to niektórzy mogą twierdzić, że jakieś zgłoszenie gdzieś wysłali, ale teraz już nie pamiętają szczegółów. I uwierzą, że szczęście się do nich uśmiechnęło.

Żeby otrzymać "darmowego" Samsunga Galaxy S10 trzeba tylko… opłacić przesyłkę. To klasyczny numer przestępców. Warto pamiętać, że żaden szanujący się organizator nie będzie kazał nam płacić za transport nagrody. Dla niektórych nie musi to być jednak problem i zgodzą się pokryć koszty.

Ofiary trafiają wówczas na stronę udającą bank albo serwis płatniczy. Oszuści liczą na to, że zdobędą w ten sposób poufne dane - hasło i login do konta bankowego lub numery karty płatniczej.

Jeżeli nie chcecie mieć kłopotów, informacje o konkursach czy wygranej na loterii zawsze starajcie się potwierdzić w firmie, która jest rzekomym organizatorem. Korzystajmy z kontaktu podanego na stronie, nigdy nie używajmy adresu podanego w mailu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)