Samsung nie chce MeeGo

Samsung nie chce MeeGo

Samsung nie chce MeeGo
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
13.09.2011 15:50, aktualizacja: 21.09.2011 11:41

Samsung oficjalnie poinformował, że nie jest zainteresowany inwestycją w platformę MeeGo. Oznacza to, że postawi on na rozwój swojego systemu Bada OS.

Wcześniejsze spekulacje mówiły o tym, że Samsung może być zainteresowany zakupem systemu WebOS od HP. Tak się jednak nie stało. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku MeeGo - koreański producent elektroniki poinformował oficjalnie, że nie jest zainteresowany inwestycją w tę platformę.

Dla rynku mobilnego oznacza to, że Samsung bardziej skupi się na rozwoju swojego systemu Bada OS, który znaleźć możemy w jego tańszych smartfonach. Z kolei w tabletach zielone światło otrzymał Microsoft, czego efektem będzie prezentacja na dniach pierwszego tabletu Samsunga z Windows 8.

Takie działania Samsunga mają na celu zróżnicowanie systemów, które będą wykorzystywane w jego przyszłych urządzeniach mobilnych. Obecnie znaleźć w nich możemy Bada OS, Windows Phone 7 (smartfony), Androida (smartfony oraz tablety), a będzie także Windows 8 (tablety).

Co zatem stanie się z MeeGo? Nie wiadomo. Po tym jak Nokia porzuciła MeeGo, jego przyszłość rysuje się w ciemnych odcieniach. Na polu walki z systemem pozostał tylko Intel, który samotnie ma niewielkie (żeby nie powiedzieć, że praktycznie zerowe) szanse na popularyzację tego systemu w segmencie urządzeń mobilnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)