Samsung "naciąga" wyniki benchmarków

Samsung "naciąga" wyniki benchmarków

Samsung "naciąga" wyniki benchmarków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.08.2013 01:07, aktualizacja: 01.08.2013 10:03

Samsung "tuninguje" wyniki osiągane przez swojego flagowca, model Galaxy S 4, w testach przeprowadzanych przez wybrane benchmarki - do takich wniosków doszedł serwis AnandTech po dokładniejszym przyjrzeniu się wynikom i kodowi zawartemu w systemie smartfona.

Chip graficzny Galaxy S 4 - PowerVR SGX 544MP3 - w benchmarkach GLBenchmark 2.5.1, AnTuTu i Quadrant pracuje z prędkością taktowania 533 MHz, kiedy dla pozostałych aplikacji dostępne jest maksymalnie 480 MHz. Podobnie dzieje się z procesorem - zarówno Exynosa 5, jak i Snapdragona 600 - które w momencie włączenia aplikacji testujących od razu pracują z maksymalną prędkością na wszystkich rdzeniach. Wszystko to skutkuje wynikami o kilkanaście procent lepszymi niż bez tych zmian.

Samsung odniósł się do stawianych mu zarzutów i tłumaczy, że układ jest normalnie taktowany zegarem 48. MHz, jednak wyższa częstotliwość jest włączana z automatu przy aplikacjach pełnoekranowych. Ciekawym jest jednak fakt, że zarówno pełnoekranowe gry i nowe benchmarki pracują z niższą częstotliwością. (przyp. WP.PL)

Więcej szczegółów na temat odkrycia można znaleźć na stronie serwisu anandtech.com.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)