Samsung i Huawei - "przyjacielska" wymiana pozwów

Strona głównaSamsung i Huawei - "przyjacielska" wymiana pozwów
22.07.2016 13:25
Samsung i Huawei - "przyjacielska" wymiana pozwów
Źródło zdjęć: © LAI Ryanne / CC

Huawei jest już trzecim - obok Samsunga i Apple'a - największym na świecie producentem smartfonów. I im bardziej zyskuje na znaczeniu, tym bardziej Samsung zazdrośnie strzeże swojego miejsca na podium.

Samsung, Apple, Huawei. Tak wygląda wielka trójca globalnego rynku smartfonów. Huawei dołączył do niej dopiero w pierwszym kwartale 201. roku, ale wiadomo, że interesuje go pozycja numer jeden. Samsung z kolei, od lat na pierwszej pozycji, łatwo się nie podda. A jest o co walczyć - rynek smartfonów w samym 2016 roku wyceniany jest na 332 miliardy dolarów. Samsung ma na nim pierwszą pozycję (24,5 proc. udziału w rynku), Apple drugą (15,3 proc.), Huawei trzecią (8,2 proc.).
Być może pamiętacie wieloletnie boje patentowe ]( Samsunga i Apple. Ostatecznie sąd przyznał rację Apple'owi i nakazał zakaz sprzedaży starszych modeli smartfonów Samsunga. Ale gdzie jeden spór jest zażegnany, tam pojawia się kolejny.

Najpierw Huawei oskarżył Samsunga o naruszenie 1. patentów. A teraz Samsung odpowiada kontrpozwem w którym argumentuje, że to chińska firma narusza 6 jego patentów. Chodzi o rozwiązania zastosowane zarówno w linii Mate jak i Honor. Koreańczycy domagają się jednocześnie 24,1 mln dolarów rekompensaty.

Obecnie to właśnie Huawei jest dla Samsunga głównym konkurentem. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków - chiński - to Huawei jest tam niekwestionowanym liderem. Samsung z kolei podbił serca zachodnich użytkowników.

Wyciągnijcie popcorn, bo wiele wskazuje, że "przyjacielska" wymiana pozwów między Samsungiem a Huawei dopiero się zaczyna.

_ Joanna Sosnowska _

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)