Samsung Galaxy Tab dostępny w sprzedaży

Samsung Galaxy Tab dostępny w sprzedaży

Samsung Galaxy Tab dostępny w sprzedaży
29.10.2010 12:41, aktualizacja: 29.10.2010 12:52

Działający w oparciu o system Android tablet Samsung Galaxy Tab na przełomie października i listopada trafi do sprzedaży na polskim rynku. Sugerowana cena detaliczna nie jest jednak niska. Tablet wyceniono bowiem na 2999zł.

  1. calowy ekran dotykowy, procesor 1GHz, dostęp do W-Fi 802.11 n, Bluetooth 3.0, HSUPA/HSDPA Mbps, przeglądarka z obsługą Flash oraz charakterystyczne dla najnowszych smartfonów Samsung narzędzie Social Hub, to główne cechy tabletu Samsunga. Poręczny tablet łączy w sobie funkcje do tej pory zarezerwowane dla netbooków, zaawansowanych smartfonów i przenośnych odtwarzaczy multimediów. Wachlarz zastosowań Galaxy Tab można dowolnie modyfikować dzięki dostępowi do sklepów z aplikacjami Samsung Apps oraz Android Market.
Obraz
© (fot. Samsung)

Samsung obok dostępu do wszelkich usług Google płynących z możliwości systemu Android, zaimplementował w Galaxy Tab kilka własnych i ciekawych rozwiązań:

• Readers Hub –. to narzędzie, które łączy aplikacje do odczytu dokumentów, takich jak eBooki, czasopisma i gazety. Obejmuje takie sekcje, jak „Moja biblioteka”, „Sklep” i „Odczyt”. Z chwilą pojawienia się urządzenia w sklepach dostępne będą ponad 2 miliony książek w 20 językach oraz 1600 gazet w 47 językach.

• Social Hub –. zintegrowana książka adresowa łączy dane kontaktowe, pocztę elektroniczną, konta największych serwisów społecznościowych, usługi komunikatorów internetowych i kalendarz w jedną platformę. Narzędzie to pozwoli szybko i łatwo śledzić aktywności znajomych na Facebooku lub Twitterze i szybko wybrać najdogodniejszy sposób komunikacji – e-mail, SMS czy komunikator internetowy.

• Music Hub –. zmienia tablet Samsung Galaxy Tab w przenośny odtwarzacz muzyczny, która zapewnia dostęp do ponad 10 milionów utworów. Wszystkie funkcje związane z muzyką, takie jak odtwarzanie piosenek w różnych formatach, zapis dźwięku oraz odpowiednie aplikacje, można znaleźć w jednym miejscu. Serwis zapewnia również aktualizacje oprogramowania do nowych wersji, informacje o listach przebojów, a także rekomendacje. Dzięki rozszerzonemu odtwarzaczowi muzycznemu użytkownicy mogą stworzyć własne playlisty lub oznaczyć utwory w sklepie muzycznym jako ulubione. Dostępność usługi Samsung Music Hub będzie uzależniona od preferencji rynkowych.

Cena i dostępność
Samsung Galaxy Tab będzie dostępny na polskim rynku na przełomie października i listopada. W sugerowanej cenie detalicznej 299. zł.

Galaxy Tab będzie także dostępny od 2 listopada w sieci Era. Tablet będzie oferowany klientom biznesowym, m.in., wraz z dwoma taryfami blueconnect przeznaczonymi do transmisji danych. W zależności od wybranego abonamentu klient będzie mógł kupić urządzenie w cenie od 1zł netto.

Obraz

W ramach abonamentów klienci otrzymają limit transferu danych 4 GB lub 1. GB. Dodatkowo abonenci sieci Era mogą korzystać za darmo, po za limitem transmisji danych, z punktów dostępowych Hotspot znajdujących się na terenie całego kraju.

Urządzenie dostępne będzie także w taryfach Nowa Firma oraz Pakiet dla Biznesu, a od 4 listopada również w ofercie dla klientów indywidualnych.

Samsung GALAXY Tab (GT-P1000) – specyfikacja produktu

Sieć: 2.5G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G +HSPDA 7.2: 900 / 1900 / 2100 MHz
System operacyjny" Android 2.2
Wyświetlacz" 7.0” wyświetlacz TFT-LCD, WSVGA (rozdzielczość 600 x 1024 pikseli)
Procesor: Procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz z PowerVR SGX540
Kamera: Kamera 3.2 MPix oraz przednia kamera 1,3 MPix do telefonii wideo

Funkcje dodatkowe
Dostęp do Android Market i Samsung Apps

Narzędzia: Readers Hub, Music Hub, Social Hub

obsługa Adobe Flash 10.1
odtwarzanie filmów i nagrywanie Full HD,
Thinkfree Office
Swype
Hybrid Widget

Łączność HSDPA 7.2/HSUPA 5.76 WiFi 802.11. / Bluetooth 3.0

Pamięć
pamięć wewnętrzna 16GB / 32GB, do 32GB pamięci zewnętrznej
4GB NAND Flash dla aplikacji zewnętrznych + 4GB SDRAM dla procesora aplikacyjnego + 1GB SDRAM dla procesora modemu
Wymiary 190,09 x 120,45 x 11,98mm, 380g
Bateria 4000 mAh (7 godzin odtwarzania wideo)
Akcesoria (dodatkowo) Stacja dokująca z klawiaturą

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)