Samsung Galaxy S8 z ekranem 4K

Samsung Galaxy S8 z ekranem 4K

Samsung Galaxy S8 z ekranem 4K
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.06.2016 10:56, aktualizacja: 22.06.2016 12:06

Od premiery Samsunga Galaxy S7 minęło wystarczająco dużo czasu, by móc szykować się do zapowiedzi kolejnego flagowca koreańskiego producenta. Jak zwykle pierwsze plotki docierają do nas z Chin...

Według nieoficjalnych źródeł następca Galaxy S7 ma zostać wyposażony w podwójny aparat tylny, który opracowywany jest przez SEMCO (Samsung Electro Mechanics). Tym samym Samsung poszedłby śladami LG, Huaweia, a także prawdopodobnie firmy Apple, która zamierza zaimplementować podwójny aparat w nadchodzącym iPhonie 7 Plus.

To jednak nie wszystko. Pogłoski sugerują, że Galaxy S8 otrzyma także wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Biorąc pod uwagę fakt, że Samsung poważnie traktuje wirtualną rzeczywistość, ekran o tak wysokiej rozdzielczości byłby zrozumiały i pożyteczny –. zostałby wykorzystany w nowych generacjach gogli Gear VR.

Warto przypomnieć, że niedawno - podczas pokazów na Display Week w San Francisco - Samsung zaprezentował nowe wyświetlacze, które trafią prawdopodobnie do przyszłych modeli smartfonów tej firmy.

Firma podkreśla, że główną cechą wyróżniającą nowe wyświetlacze ma być ich lepsze przystosowanie do pokazywania obrazu w goglach wirtualnej rzeczywistości (VR Ready). Jest to możliwe, ponieważ nowy, 5,5-calowy ekran ma rozdzielczość aż 2160x3840 pikseli, co przekłada się na niezwykłą gęstość upakowania punktów: 806 ppi. Jak chwali się producent, to aż 44,7 proc. więcej od gęstości pikseli we współcześnie stosowanych ekranach smartfonów. Inną ciekawą technologią zaprezentowaną przez firmę Samsung jest Bio Blue, redukująca obecność niebieskiego światła w widmie z 32 proc. do 6 proc. Dzięki temu nawet długotrwałe patrzenie na ekran ma być znacznie mniej męczące dla oczu użytkownika smartfona.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy procesor z 1000 rdzeni

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)