Samsung Galaxy S6 pobił wszelkie rekordy

Samsung Galaxy S6 pobił wszelkie rekordy

Samsung Galaxy S6 pobił wszelkie rekordy
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.03.2015 09:36, aktualizacja: 11.03.2015 13:30

Wygląda na to, że premiera Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge spotkała się z przychylnym odbiorem zarówno rynku, jak i konsumentów. Świadczą o tym konkretne, choć tylko półoficjalne liczby.

Nie są to dane pochodzące bezpośrednio od firmy Samsung, choć szef działu mobilnego tej firmy, Shin Jong-kyun, rzeczywiście potwierdził, że przyjęcie obu modeli Galaxy S6 przez rynek okazało się znacznie lepsze niż w przypadku Samsunga Galaxy S5. Jak sam powiedział: "mówiąc szczerze, wstępne zamówienia obu wersji Galaxy S6 ze strony naszych głównych klientów są naprawdę ogromne". Nie podał jednak konkretnych liczb.

Doładuj telefon bez wychodzenia z domu!
Bardziej konkretnie wypowiedział się natomiast pragnący zachować anonimowość wysoko postawiony pracownik jednej z dużych firm zajmujących się sprzedażą usług i sprzętu na rynku telefonów komórkowych. Według niego poziom zamówień podstawowego modelu Samsung Galaxy S6 osiągnął już 15 mln sztuk, zaś Galaxy S6 Edge dorzuciło do tego kolejne 5 mln zamówień. To rzeczywiście absolutny rekord, jeśli chodzi o mobilne urządzenia koreańskiego producenta.

Teraz musimy jednak poczekać na wyniki sprzedaży. Jeżeli okażą się one równie imponujące, to Samsungowi należeć się będą zasłużone gratulacje za udaną premierę bardzo ważnego, topowego, reprezentacyjnego modelu telefonu. Kto wie, być może Samsung zmierzy się nawet z rekordową sprzedażą iPhone'a 6 i 6 Plus? Ale nie będzie łatwo – w ciągu ostatniego kwartału 2014 roku Apple sprzedało aż 74,5 mln sztuk obu tych modeli.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ta toaleta potrafi naładować smartfona

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (165)