Samsung chce mieć w Galaxy S7 aparat z Xperii Z5?

Samsung chce mieć w Galaxy S7 aparat z Xperii Z5?

Samsung chce mieć w Galaxy S7 aparat z Xperii Z5?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.11.2015 08:43, aktualizacja: 04.11.2015 10:33

Już na samym początku 2016 roku zobaczyć mamy Galaxy S7. Producent jest ponoć do tego stopnia zachwycony aparatem w Xperii Z5, że chce mieć taki sam również u siebie.

*Już na samym początku 2016 roku zobaczyć mamy Galaxy S7. Producent jest ponoć do tego stopnia zachwycony aparatem w Xperii Z5, że chce mieć taki sam również u siebie. * Nie jest żadną tajemnicą, że najlepsze matryce dla smartfonów produkuje od dłuższego czasu Sony. Korzysta z nich nie tylko japoński producent, ale też długa lista partnerów, z Samsungiem, Apple'em i LG na czele. Ostatnie dzieło firmy - sensor IMX300 zasilił linię Z5 Japończyków. Możliwe, że matryca nie zostanie na wyłączność u Sony.

Zastosowany w Xperii Z5, Z5 Compact i Z5 Premium aparat 23 Mpix zdeklasował konkurentów w rankingu fotograficznym DxOMark Mobile. 192-punktowy hybrydowy autofocus, ustawianie ostrości w czasie zaledwie 0,03 sekundy i bardzo równa praca aparatu pozytywnie zaskoczyły i nas w czasie testów Xperii Z5 i Z5 Compact. Nie dziwi więc zainteresowanie Samsunga nowością od Sony.

Warto przy tym pamiętać, iż wielokrotnie zdarzało się, że z sensorów od Sony lepszy pożytek robili konkurencyjni producenci niż sam Sony. Samsung tworzy też własne sensory oparte na autorskiej technologii ISOCELL. We wcześniejszych przeciekach mowa była właśnie o takiej matrycy w Galaxy S7, uzbrojonej w 20 Mpix i filtr RWB, zamiast RGB, dla lepszej pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.

Możliwe, że ostatecznie na rynek trafią dwa warianty telefonów z matrycami od Sony i Samsunga, tak jak miało to miejsce w przypadku zeszłorocznych Note'ów. Tym razem jednak łatwiej byłoby je nam rozróżnić - po samej tylko rozdzielczości zdjęć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)