Samoloty dla polskich VIP-ów już w biało-czerwonych barwach

Samoloty dla polskich VIP‑ów już w biało-czerwonych barwach

Samoloty dla polskich VIP-ów już w biało-czerwonych barwach
Źródło zdjęć: © MON
Bolesław Breczko
02.03.2017 11:32, aktualizacja: 02.03.2017 13:26

Pierwszy z dwóch samolotów Gulfstream G550, którym będą latać najważniejsze osoby w państwie, trafi do Polski w czerwcu. Maszyny budowane są w amerykańskim stanie Virginia, ale na zdjęciach widać już, jak wyglądają w polskich barwach.

Budowa samolotów Gulfstream G550 dla polskiego rządu powoli dobiega końca. Pierwsza z maszyn nosi już biało-czerwone barwy. Samolot przyleci do Polski w czerwcu - to dwa miesięce wcześniej niż na początku planowano. Druga maszyna ma być gotowa w lipcu. Na przylot nowych samolotów dla VIP-ów czekają już technicy i piloci wojskowi z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie, którzy w marcu wylecą na szkolenie do Stanów Zjednoczonych. Loty G550 z politykami na pokładzie będą możliwe prawdopodobnie już w październku.

Obraz
© MON

Samolot Gulfstream G550 amerykańskiego koncernu General Dynamics, to jedna z najlepszych tego typu maszyn na świecie. O klasie samolotu najlepiej świadczą jego użytkownicy: przywódcy krajów, biznesmeni i gwiazdy filmu oraz muzyki. Należący do Sił Powietrznych USA G550 służy jako Air Force One, gdy na jego pokładzie znajduje się prezydent Stanów Zjednoczonych. Gulfstream G-550 może zabrać na pokład od 14 do 19 osób. Ma prawie 30 metrów długości, a rozpiętość jego skrzydeł wynosi 28 metrów. G-550 może lecieć z prędkością prawie 1000 km/h i ma zasięg 12 tysięcy kilometrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)