Sąd odrzuci zażalenie na Microsoft?

Sąd odrzuci zażalenie na Microsoft?

Sąd odrzuci zażalenie na Microsoft?
27.06.2007 12:30, aktualizacja: 27.06.2007 14:34

Wszystko wskazuje na to, że sędzia Colleen Kollar-Kotelly nie będzie rozpatrywała złożonego przez Google'a zaskarżenia wyroku w sprawie o mechanizmy wyszukiwania zastosowane w Windows Vista.

Po ogłoszeniu wyroku w sprawie mechnizmów wyszukiwawczych, w które wyposażona jest Vista ( pisaliśmy o tym w tekście "Microsoft zmodyfikuje Vistę" - http://www.pcworld.pl/news/114488.html ) Google założył siedmiostronicowe zażalenie na jego treść. Microsoft sprzeciwił się zażaleniu twierdząc, że nie trzyma się ono wymaganych procedur. Pani sędzia stwierdziła, że wkrótce zdecyduje, czy będzie rozpatrywała zażalenie. Jednocześnie jednak dodała, że w dokumentach Google'a rzeczywiście brakuje opisu warunków, jakie Microsoft miałby spełnić, by usatysfakcjonować wyszukiwarkowego giganta.

Sędzia zauważyła również, że reprezentantami interesu konsumentów są Departament Sprawiedliwości oraz prokuratorzy stanowi, którzy wnieśli sprawę do sądu. A ci stwierdzili, że są usatysfakcjonowani wyrokiem jaki zapadł. Google natomiast nie jest stroną w sporze. Obserwatorzy procesu uważają, że powyższe uwagi wygłoszone przez sędzinę oznaczają, iż odrzuci ona zażalenie Google'a.

Pani Colleen Kollar-Kotelly podkreśliła jednocześnie, że jest gotowa zareagować na wszelkie sygnały ze strony DoJ czy prokuratorów stanowych, które świadczyłyby o tym, iż Microsoft zwleka z dostosowaniem się do wyroku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)