Rajd Ukraińskich Wojsk Specjalnych na Krymie. Komandosi wkroczyli do akcji

Operacja na Krymie
Operacja na Krymie
Źródło zdjęć: © HUR

29.10.2023 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po spektakularnej operacji z 21 września, kiedy to elitarne jednostki ukraińskich komandosów przeprowadziły desant na terytorium okupowanego przez Rosję Krymu, światło dzienne ujrzały doniesienia o ich kolejnym, śmiałym działaniu, które miało miejsce 4 października.

Na podstawie informacji dostarczonych przez HUR (Ukraiński Wywiad Wojskowy), komandosi z sił specjalnych tej służby mieli zrealizować kolejną operację na Krymie. Wykorzystując skutery wodne, żołnierze z jednostek "Stugna" i "Bractwo", działających w ramach jednostki specjalnej Timur, przeprowadziły operację mającą na celu unieszkodliwienie kluczowych obiektów infrastruktury wojskowej Rosji.

Ukraińscy komandosi na Krymie

Operacja rozpoczęła się nocnym desantem na wybrzeże Krymu. Przedstawiciel HUR, Andrij Jusow, w komentarzu dla mediów podkreślił, że pomimo trudności, operacja była sukcesem. Wskazał, że doszło do starcia z wojskami rosyjskimi. "Niestety, odnotowaliśmy straty w naszych szeregach, ale były one znacząco mniejsze w porównaniu do strat rosyjskich" – podsumował Jusow.

To wydarzenie z 4 października potwierdza determinację i gotowość ukraińskich służb specjalnych i podległych im jednostek do działania mającego na celu odzyskanie Krymu. Pokazuje też ich rosnącą zdolność do przeprowadzania precyzyjnych operacji na zajętym terytorium.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Źródło artykułu:PortalStoczniowy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie