Ryanair ogłasza kolejne podwyżki. Większe opłaty za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład

Ryanair ogłasza kolejne podwyżki. Większe opłaty za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład

Ryanair ogłasza kolejne podwyżki. Większe opłaty za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Karolina Modzelewska
31.07.2019 10:40

Ryanair po raz kolejny w tym roku podnosi ceny. Wyższe opłaty dotyczą bagażu podręcznego do 10 kg i pierwszeństwa wejścia na pokład. Zmiany uderzą w kieszenie pasażerów.

Ryanair, uznawany za tanią linię lotniczą zaskakuje kolejnymi zmianami cen. Tym razem przewoźnik postanowił zwiększyć opłaty z tytułu pierwszeństwa wejścia na pokład. Dotychczas ta opcja pozwalała na zabranie dwóch sztuk bagażu podręcznego do samolotu - większego o wymiarach 55x40x20 cm i mniejszego 40x20x25 cm. Było to najtańsze z dostępnych rozwiązań.

Ryanair - nowe opłaty

Portal Fly4Free informuje, że od lipca Ryanair podniósł opłatę za pierwszeństwo wejścia na pokład do 12 euro, czyli do maksymalnej stawki. Od listopada 2018 roku stawki wynosiły od 6 do 8 euro, a na początku roku Ryanair podniósł je do 10 euro.

Zmiany nie ominą opłat za bagaż podręczny do 10 kg. Dokonując rezerwacji przez interent i wybierając opcję dodatkowego bagażu podręcznego, płaciliśmy od 10 do 12 euro. Zgodnie z nową polityką cenową Ryanair zapłacimy nawet 17,5 euro.

Wyższe ceny dotyczą również bagażu odprawianego na lotnisku. Wcześniejsza cena za tą usługę wynosiła 20 euro. Od początku lipca opłata wzrosła do 25 euro. Jest to już druga podwyżka Ryanair w tym roku.

Przyczyna podwyżek w Ryanair

Podwyżka opłat jest związana z wynikami finansowymi przewoźnika. Portal Fly4Free cytuje treść poniedziałkowego komunikatu Ryanair, z którego wynika, że "w ciągu najbliższych miesięcy przewoźnik z powodu dużej konkurencji na rynku będzie musiał obniżyć ceny biletów o 6 procent". Obniżka cen biletów zostanie zrekompensowana dodatkowymi opłatami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)