Ruszyła kampania informacyjna o naziemnej telewizji cyfrowej

Ruszyła kampania informacyjna o naziemnej telewizji cyfrowej

15.07.2011 11:45, aktual.: 15.07.2011 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek w Polsce ruszyła kampania informacyjna dotycząca przejścia z analogowego nadawania telewizji na cyfrowe

W czwartek w Polsce ruszyła kampania informacyjna dotycząca przejścia z analogowego nadawania telewizji na cyfrowe - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

"Wkraczamy w erę bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, czas przygotować się na odbiór cyfrowy. Telewizja cyfrowa to większa liczba programów telewizyjnych, lepsza jakość, możliwość nadawania telewizji w wysokiej rozdzielczości" - powiedziała Gaj na konferencji.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Kampania potrwa do 3. lipca 2013 roku. "Dlatego, że to jest ostateczny termin wyłączenia nadajników analogowych w Polsce" - wyjaśniła.

W ramach kampanii przygotowano dziewięć spotów telewizyjnych. "Stare Kino, Adam Słodowy, Telesfor, teleturniej, kryminał, serial, bajka, prognoza pogody i mecz. Pierwsze trzy spoty nawiązują do starych ikon telewizyjnych, są czarnobiałe" - wymieniła Gaj. Dodała, że seria spotów kosztowała 49. tys. zł.

Wiceminister zaznaczyła, że to jednak tylko część kampanii. "Przygotowujemy też trzyminutową audycję, która będzie emitowana raz w tygodniu przez każdego z nadawców (analogowych - PAP). Przygotowujemy też inserty do gazet, gdzie znajdą się szczegółowe informacje na temat naziemnej telewizji cyfrowej. Dodatkowo uruchomiliśmy już stronę www.cyfryzacja.gov.pl, gdzie zawarte są wszystkie informacje na temat cyfryzacji" - powiedziała.

Spoty będą emitowane dwa razy dziennie, między godz. 6 a 22.

"Na przyszły rok na kampanię informacyjną w budżecie mamy 2 mln zł" - powiedziała wiceminister.

Sejm przyjął 3. czerwca ustawę o naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z nią, do końca lipca 2013 r. naziemne nadajniki, działające w systemie analogowym wyłączą: TVP (TVP 1, TVP 2, regionalne programy), Polsat, TVN, TV4 i TV Puls.

Cyfrowa technika nadawania sygnału telewizyjnego umożliwi odbiór większej liczby bezpłatnych programów telewizyjnych (docelowo siedem w ramach multipleksu pierwszego i po osiem programów w ramach drugiego oraz trzeciego).

Aby oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej, trzeba mieć telewizor z tunerem MPEG-4 lub dokupić dekoder.

TVP ruszyła z naziemną telewizją cyfrową już w październiku ubr. Kanały TVP1. TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia można oglądać w województwach: mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)