Ruszył Latarnik Wyborczy. Sprawdź, na kogo głosować w wyborach do Sejmu i Senatu 2019

Ruszył Latarnik Wyborczy. Sprawdź, na kogo głosować w wyborach do Sejmu i Senatu 2019

Ruszył Latarnik Wyborczy. Sprawdź, na kogo głosować w wyborach do Sejmu i Senatu 2019
Źródło zdjęć: © East News | Lukasz Szelemej
23.09.2019 12:00, aktualizacja: 24.09.2019 11:11

Latarnik Wyborczy to strona umożliwiająca porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych. Właśnie ruszyła edycja z okazji wyborów do Sejmu i Senatu, które odbędą się w październiku 2019 roku.

Jak informuje strona Latarnika Wyborczego, łącznie w ciągu wszystkich edycji skorzystało z niej ponad 5 milionów osób. Twórcą strony jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, czyli największa organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją w Polsce.

Latarnik Wyborczy – jak działa

Latarnik Wyborczy opiera się na faktycznych odpowiedziach udzielonych przez komitety, a nie sporządzonych na podstawie ich programów wyborczych. Twórcy Latarnika przed każdymi wyborami przygotowują pytania dotyczące najbardziej aktualnych tematów życia publicznego. Pytania te wysyłają do komitetów wyborczych i na podstawie odpowiedzi zwrotnych sporządzają szablon Latarnika Wyborczego.

Test polega na zaznaczaniu, czy zgadzamy się z przedstawionymi po kolei postulatami dotyczącymi zagadnień społecznych, ekonomicznych i światopoglądowych. Po jego ukończeniu, nasze odpowiedzi zostają porównane z odpowiedziami komitetów. Latarnik układa dla nas je po kolei - od tego, z którym jesteśmy najbardziej zgodni, po ten, z którym zgadzamy się najmniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)