RSO ostrzeże nie tylko przed burzą. Ważna zmiana w aplikacji

RSO ostrzeże nie tylko przed burzą. Ważna zmiana w aplikacji

RSO ostrzeże nie tylko przed burzą. Ważna zmiana w aplikacji
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
16.11.2017 15:43, aktualizacja: 16.11.2017 16:00

Aplikacja mobilna Regionalny System Ostrzegania (RSO) powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji i ma przede wszystkim ostrzegać przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Powiadomień o zagrożeniach będzie więcej - i to bardzo dobra wiadomość.

Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniące funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych - tak aplikację RSO opisują twórcy. Ma ostrzegać przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi czy o wypadkach na drogach. Autorzy dodali nową funkcję.

Jak zauważono na facebookowym profilu Zaufana Trzecia Strona, RSO zaleca również… zaktualizowanie pakietów Microsoft Office. Aplikacja informuje o odkryciu krytycznej podatności, przez którą użytkownicy mogą paść ofiarą cyberprzestępców.

To nie przypadek. Od 16 listopada w RSO ukazywać się będą komunikaty dotyczące istotnych zagrożeń i zdarzeń w cyberprzestrzeni. Zapowiedziano też serię poradników opisujących sposoby ochrony przed najczęściej występującymi zagrożeniami w sieci. Eksperci podpowiedzą też, jak zachowywać się w czasie wystąpienia incydentu.

Bardzo ważna i ciekawa zmiana. Współczesny obywatel może być w końcu w niebezpieczeństwie nie tylko na drodze czy ogólnie przebywając na zewnątrz. To bardzo dobrze, że państwowe organizacje pomagają lepiej przygotować się na niebezpieczeństwa czyhające również w sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)