Rozpoznawanie twarzy na Facebooku przyciąga uwagę instytucji

Rozpoznawanie twarzy na Facebooku przyciąga uwagę instytucji
Źródło zdjęć: © Facebook

06.08.2012 12:28

Norweski urząd ds. danych osobowych zbada, czy funkcja Facebooka, która dzięki rozpoznawaniu twarzy sugeruje użytkownikowi nazwiska osób na zdjęciach, nie narusza ich prawa do prywatności.

- _ Facebook posiada bardzo potężne narzędzie i nie do końca wiadomo w jaki sposób ono działa _ - mówi Bjorn Erik Thon norweski komisarz ds. danych osobowych. - _ Mają zdjęcia setek milionów osób. Chcielibyśmy porozmawiać z Facebookiem na temat tego co znajduje się w ich bazach danych. _

Nie tylko norweskie władze interesują się rozpoznawaniem twarzy na Facebooku. Wewnątrz UE funkcja również wzbudziła zainteresowanie. Identyczne postępowanie uruchomiła Irlandia, w której siedzibę ma europejski oddział Facebooka. Z resztą prowadzone we współpracy z norweskim odpowiednikiem.

Irlandzki regulator sprawdza, czy zastosowane przez Facebooka rozwiązania nie naruszają irlandzkich i europejskich rozwiązań dotyczących prywatności. Audyt, który w tym celu przeprowadzono w grudniu w Facebooku stwierdzał, że Menlo Park powinno zwiększyć „przejrzystość i kontrolę nad danymi osobowymi, które wykorzystywane są do celów reklamowych.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)