Rosyjski chór śpiewa przebój z Wiedźmina. Bije rekordy popularności

Rosyjski chór śpiewa przebój z Wiedźmina. Bije rekordy popularności

Rosyjski chór śpiewa przebój z Wiedźmina. Bije rekordy popularności
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.01.2020 17:15

Jedni są zachwyceni, inni mają nieco do wytknięcia. Wiedźmin Netflixa nie zawsze jest świetnie odbierany, ale piosenka "Toss a coin to your witcher" to istny fenomen. Rosyjski chór nagrał swoją interpretację utworu. Bije rekordy popularności w sieci.

Memy, przeróbki i coś więcej

To już nie pierwszy przejaw popularności "Grosza daj wiedźminowi". Internet przecież zaroił się od memów, przeróbek w różnych stylach (często na rockowo czy metlowo), a nawet powstała inicjatywa zaproszenia odtwórcy roli Jaskra do Polski. Fani chcieliby, aby Joey Batey zagrał na Open'er Festival.

Nie ma jeszcze w tej sprawie oficjalnego komunikatu zainteresowanych. Nadzieja jest. Możliwe, że serialowy Jaskier pojawi się na scenie - nie ma odmowy, choć brak jakiegokolwiek komunikatu też nie jest tak pozytywny. Za to piosenka, którą wykonuje, a napisały Sonya Belousova i Giona Ostinelli, dostała kolejne wcielenie.

A może Wiedźmin po rosyjsku i chóralnie?

Internauci są zachwyceni pomysłem i samym wykonaniem. To co prawda nie język polski, ale i tak rosyjski daje dużo więcej ducha słowiańskości niż oryginalna angielska wersja. Przy okazji to ciekawsze doświadczenie niż zwykłe słuchanie "Toss a coin to your witcher" w wersjach z różnym dubbingiem.

Rosjanie dają radę mimo tego, że nie przearanżowali mocno utworu, co jest często domeną popularnych interpretacji na YouTube. Ponad półtora miliona wyświetleń w dwa tygodnie po premierze, to bardzo dobry wynik dla chóralnego wykonania piosenki z Wiedźmina.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)