Trwa ładowanie...
dg161d7

Rosja stworzy listę "obowiązkowych aplikacji", które będą na nowych smartfonach

Władimir Putin podpisał ustawę, która zobowiązuje producentów sprzętu elektronicznego, w tym smartfonów, do preinstalowania rosyjskich aplikacji. Ich lista nie jest jeszcze znana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin chce wzmocnić rodzime firmy IT
Władimir Putin chce wzmocnić rodzime firmy IT (getty)
dg161d7

Przepis wejdzie w życie 1 lipca 2020 roku. Od tego dnia wszystkie nowe smartfony, komputery stacjonarne, laptopy, tablety oraz telewizory smart TV będą musiały być sprzedawane z zainstalowanymi już rosyjskimi aplikacjami. Ma to na celu wsparcie rosyjskich firm IT w walce z zachodnimi gigantami oraz ułatwienie życia Rosjanom, którzy nie będą musieli ściągać od nowa potrzebnych aplikacji.

Na razie nie wiadomo, które aplikacje będę obowiązkowe. Ich lista ma powstać w najbliższym czasie. Można spekulować, że znajdzie się tam rosyjska przeglądarka Yandex i portal społecznościowy VKontakte, czyli "rosyjski facebook".

dg161d7

Podpisanie ustawy przez prezydenta Rosji spotkało się z krytyką ze strony producentów sprzętu elektronicznego ponieważ nikt z nimi nie konsultował pomysłu.

Rosja coraz częściej wykonuje ruchy, które mają ją uniezależnić od zachodnich dostawców rozwiązań technologicznych i internetowych. Do tego stopnia, że w ostatnich tygodniach w Władimir Putin podpisał ustawę umożliwiającą całkowite odcięcie Rosji od internetu.

Źródło: Reuters

dg161d7

Podziel się opinią

Share
dg161d7
dg161d7
Więcej tematów