Rosja. Policja w Moskwie użyła zagłuszarki do przechwycenia drona (wideo)

Rosja. Policja w Moskwie użyła zagłuszarki do przechwycenia drona (wideo)
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Radio Swoboda
Piotr Urbaniak

21.08.2019 08:33, aktual.: 21.08.2019 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moskiewska policja nie ma problemów z dronami. Tak przynajmniej wnioskować można po filmie z przejęcia tego rodzaju sprzętu, jaki właśnie obiega internet. Funkcjonariusz skorzystał ze specjalnej zagłuszarki.

Wydarzenie miało miejsce podczas wiecu na Aleji Sacharowa. Ktoś wleciał wyposażonym w kamerę dronem na teren imprezy, co nie spodobało się ochraniającym wydarzenie funkcjonariuszom policji.

Policjant wykorzystał tzw. zagłuszarkę. Jest to urządzenie emitujące mocny sygnał radiowy na tej samej częstotliwości, na której działa dron. W ten sposób operator drona traci nad nim kontrolę. Stróż prawa cierpliwie zaczekał aż wyczerpie się akumulator i zarekwirował maszynę.

Niechciane drony to coraz większy problem służb porządkowych. W grudniu 2018 roku lotnisko Londyn-Gatwick zostało sparaliżowane na kilkadziesiąt godzin po tym, jak dwa drony pojawiły się nad pasem startowym. Na miejsce wezwano nie tylko policję, ale także wojsko. Długo nie mogli sobie poradzić z intruzami.

Oczywistym rozwiązaniem jest strzelanie z broni palnej, ale to niebezpieczne dla osób postronnych i wcale nie tak skuteczne, gdyż niewielką maszynę w locie trudno trafić nawet wprawionemu strzelcowi.

Tym razem Rosjanie mogą być książkowym przykładem tego, jak należy sobie radzić z dronami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)