Rosja: Pasażerowie z Diamond Princess poddani kolejnej kwarantannie

Rosja: Pasażerowie z Diamond Princess poddani kolejnej kwarantannie

Rosja: Pasażerowie z Diamond Princess poddani kolejnej kwarantannie
Źródło zdjęć: © East News | KYDPL KYODO/Associated Press/East News
Karolina Modzelewska
25.02.2020 13:13, aktualizacja: 25.02.2020 13:26

Rosja zintensyfikowała działania na rzecz walki z koronawirusem. Zamknięto większość przejść na liczącej ponad 4200 km granicy z Chinami i wprowadzono czasowy zakaz wjazdu dla chińskich obywateli. Na kwarantannie we Władywostoku przebywa siedmiu pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess.

Dotychczas w Rosji odnotowano dwa przypadki zachorowania na koronawirusa. Według władz zarażeni to obywatele Chin, których udało się wyleczyć. Teraz Moskwa zdecydowała o dwutygodniowej kwarantannie siedmiu pasażerów, ewakuowanych ze statku Diamond Princess. Znajdują się w szpitalu we Władywostoku.

Rosja: Środki bezpieczeństwa

Siergiej Sobianin, burmistrz Moskwy poinformował, że około 2500 osób przebywających wcześniej na terenie Chin, zostało poddanych kwarantannie w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem. Wśród nich znajdowało się 144 Rosjan ewakuowanych z epicentrum wirusa - Wuhan.

Rosja zdecydowała również o wprowadzeniu zakazu wjazdów obywateli Chin na jej terytorium. Zakaz obowiązuje od 20 lutego i dotyczy wszystkich chińskich obywateli wjeżdżających do Rosji w celach zarobkowych, prywatnych, edukacyjnych i turystycznych.

Koronawirus uderza w gospodarkę

Krajowe linie lotnicze Aeroflot wstrzymały niektóre loty do Chin z powodu mniejszego zainteresowania biletami. Rosyjskie Ministerstwo Transportu proponuje przewoźnikom 1,6 mld rubli w ramach rekompensaty za uziemienie lotów do Chin z powodu koronawirusa.

Minister finansów Anton Siluanov w rozmowie z portalem RBC przyznał, że koronawirus przyczynia się do spadku wartości wymiany handlowej pomiędzy Rosją a Chinami o 1 miliard rubli dziennie, czyli ponad 60 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)