Trwa ładowanie...
d4ey7c4

Rosja. Pasażerka przejęła kontrolę nad lotem rejsowym. Wideo trafiło do sieci

Według doniesień rosyjskich mediów niewykwalifikowana pasażerka samolotu przelatującego nad Syberią przejęła kontrolę nad maszyną. Na wideo, które trafiło do sieci, widać jak kobieta prowadzi samolot z fotela drugiego pilota.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska prokuratura bada, czy pasażerka mogła przejąć kontrolę nad samolotem Antonov-24
Rosyjska prokuratura bada, czy pasażerka mogła przejąć kontrolę nad samolotem Antonov-24 (Getty Images, Fot: Oleg Nikishin)
d4ey7c4

Jak donoszą zagraniczne media, rosyjscy prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie filmu przedstawiającego 20-letnią kobietę, która miała pilotować samolot Antonov-24 należący do linii lotniczych IrAero.

Jak wynika z informacji podanych w mediach, kobieta miała pilotować samolot pasażerski podczas regularnego lotu, trwającego 1 godzinę i 45 minut. Na filmie można usłyszeć, jak pilot udziela instrukcji kobiecie w kokpicie:

Do incydentu miało dojść 31 sierpnia 2019 roku, ale sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz. Rzecznik rosyjskich linii lotniczych, komentując raporty, powiedział stronie internetowej The Siberian Times: "Istnieją wątpliwości, że materiały te mają coś wspólnego z działalnością naszej linii lotniczej w zakresie transportu pasażerskiego".

d4ey7c4

Rosyjski kanał telewizyjny 5-TV podał imię i nazwisko pilota - Krill S. i opisał młodą kobietę jako jego dziewczynę. Początkowo materiały z tego zdarzenia były podobno opublikowane na Instagramie dziewczyny, ale zostały już usunięte.

d4ey7c4

Podziel się opinią

Share

d4ey7c4

d4ey7c4
Więcej tematów