Rosja. Pasażerka przejęła kontrolę nad lotem rejsowym. Wideo trafiło do sieci

Rosja. Pasażerka przejęła kontrolę nad lotem rejsowym. Wideo trafiło do sieci
Źródło zdjęć: © Getty Images | Oleg Nikishin

04.11.2019 10:15, aktual.: 04.11.2019 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według doniesień rosyjskich mediów niewykwalifikowana pasażerka samolotu przelatującego nad Syberią przejęła kontrolę nad maszyną. Na wideo, które trafiło do sieci, widać jak kobieta prowadzi samolot z fotela drugiego pilota.

Jak donoszą zagraniczne media, rosyjscy prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie filmu przedstawiającego 20-letnią kobietę, która miała pilotować samolot Antonov-24 należący do linii lotniczych IrAero.

Jak wynika z informacji podanych w mediach, kobieta miała pilotować samolot pasażerski podczas regularnego lotu, trwającego 1 godzinę i 45 minut. Na filmie można usłyszeć, jak pilot udziela instrukcji kobiecie w kokpicie:

Do incydentu miało dojść 31 sierpnia 2019 roku, ale sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz. Rzecznik rosyjskich linii lotniczych, komentując raporty, powiedział stronie internetowej The Siberian Times: "Istnieją wątpliwości, że materiały te mają coś wspólnego z działalnością naszej linii lotniczej w zakresie transportu pasażerskiego".

Rosyjski kanał telewizyjny 5-TV podał imię i nazwisko pilota - Krill S. i opisał młodą kobietę jako jego dziewczynę. Początkowo materiały z tego zdarzenia były podobno opublikowane na Instagramie dziewczyny, ale zostały już usunięte.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)