Rosja. Pasażerka przejęła kontrolę nad lotem rejsowym. Wideo trafiło do sieci

Rosja. Pasażerka przejęła kontrolę nad lotem rejsowym. Wideo trafiło do sieci04.11.2019 10:15
Rosja. Pasażerka przejęła kontrolę nad lotem rejsowym. Wideo trafiło do sieci
Źródło zdjęć: © Getty Images | Oleg Nikishin

Według doniesień rosyjskich mediów niewykwalifikowana pasażerka samolotu przelatującego nad Syberią przejęła kontrolę nad maszyną. Na wideo, które trafiło do sieci, widać jak kobieta prowadzi samolot z fotela drugiego pilota.

Jak donoszą zagraniczne media, rosyjscy prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie filmu przedstawiającego 20-letnią kobietę, która miała pilotować samolot Antonov-24 należący do linii lotniczych IrAero.

Jak wynika z informacji podanych w mediach, kobieta miała pilotować samolot pasażerski podczas regularnego lotu, trwającego 1 godzinę i 45 minut. Na filmie można usłyszeć, jak pilot udziela instrukcji kobiecie w kokpicie:

Do incydentu miało dojść 31 sierpnia 2019 roku, ale sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz. Rzecznik rosyjskich linii lotniczych, komentując raporty, powiedział stronie internetowej The Siberian Times: "Istnieją wątpliwości, że materiały te mają coś wspólnego z działalnością naszej linii lotniczej w zakresie transportu pasażerskiego".

Rosyjski kanał telewizyjny 5-TV podał imię i nazwisko pilota - Krill S. i opisał młodą kobietę jako jego dziewczynę. Początkowo materiały z tego zdarzenia były podobno opublikowane na Instagramie dziewczyny, ale zostały już usunięte.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)