Rosja: Nadchodzi III wojna światowa? Władimir Putin straszy i zachęca do współpracy

Rosja: Nadchodzi III wojna światowa? Władimir Putin straszy i zachęca do współpracy

Rosja: Nadchodzi III wojna światowa? Władimir Putin straszy i zachęca do współpracy
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
16.01.2020 10:12

W środę, 15 stycznia Władimir Putin przyznał, że konflikty regionalne na Bliskim Wschodzie mogą doprowadzić od wybuchu III wojny światowej. Zaznaczył, że "istnieje poważna potrzeba rozmowy na temat stabilności i bezpieczeństwa porządku światowego".

15 stycznia Władimir Putin wygłosił doroczne orędzie przed Zgromadzeniem Federalnym Rosji. Zwrócił szczególną uwagę na to, że możliwość wybuchu III wojny światowej może być realnym zagrożeniem i państwa, które posiadają broń jądrową są "odpowiedzialne za rozwój ludzkości".

- Konflikty regionalne mogą szybko przekształcić się w zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego. (...) Istnieje poważna potrzeba rozmowy na temat stabilności i bezpieczeństwa porządku światowego. Pięć narodów musi wyeliminować przyczyny, które mogą spowodować wojnę - powiedział Władimir Putin cytowany przez turecką agencję Andalou.

Jednocześnie prezydent Rosji zaznaczył, że kraj jest gotowy na współpracę z innymi państwami, które wykażą zainteresowanie. Przypomniał przy tym, że Rosja nie musi obawiać się konfliktu zbrojnego ponieważ jest w posiadaniu broni "której nie ma żaden inny kraj".

Orędzie prezydenta miało w sobie jednak znacznie więcej kontrowersyjnych przekazów. Władimir Putin zaproponował m.in. zmiany w konstytucji. Po ogłoszeniu potencjalnych zmian, rząd Rosji podał się do dymisji. Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że propozycje prezydenta doprowadzą do zachwiania równowagi trójpodziału władz.

Zobacz też: Konflikt USA-Iran. Bartłomiej Sienkiewicz bije na alarm

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)