Rosja chce rejestracji wszystkich urządzeń elektronicznych. Niepokojące plany rządu

Rosja chce rejestracji wszystkich urządzeń elektronicznych. Niepokojące plany rządu
Źródło zdjęć: © Fotolia | Stepan Popov

06.11.2019 07:53, aktual.: 06.11.2019 08:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne kontrowersyjne plany rosyjskiego rządu. Już niedługo użytkownicy urządzeń elektronicznych mogą mieć konieczność rejestracji wszystkich sprzętów, które zapewniają dostęp do sieci.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że w Rosji wchodzi w życie kontrowersyjna ustawa, która pozwoli odciąć mieszkańców od globalnego internetu na życzenie rządu. Teraz w Rosji padła propozycja kolejnej niepokojącej ustawy.

Jeżeli propozycja partii Jedna Rosja znajdzie akceptację rządu, to od 1 lutego 2020 roku wszelkie urządzenia elektroniczne, dzięki którym można połączyć się z internetem będą musiały być rejestrowane przez swoich użytkowników do bazy Federalnej Agencji Łączności (Rosswiaz).

Zgodnie z planami Jednej Rosji rejestracja urządzeń powinna nie tylko być obowiązkowa ale również płatna. Opłata miałaby wynosić równowartość 6 zł za pojedyncze urządzenie. Z obowiązku rejestracji mają być zwolnieni jedynie obcokrajowcy przyjeżdżający do Rosji.

W przypadku podłączenia do sieci niezarejestrowanego urządzenia agencja może je zablokować. Politycy tłumaczą swój plan, jako przeciwdziałanie kradzieży i przemytu sprzętu zza granicy. Nie da się jednak ukryć, że rozwiązanie może stanowić również kolejne narzędzi inwigilacji obywateli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)