Robot idealny - pozmywa naczynia, przyniesie napój z lodówki

Robot idealny - pozmywa naczynia, przyniesie napój z lodówki

Robot idealny - pozmywa naczynia, przyniesie napój z lodówki
Źródło zdjęć: © BostonDynamics
28.06.2016 10:16

Co prawda przyszłość Boston Dynamics w ramach holdingu Alphabet nie jest pewna, ale przynajmniej pewne jest to, że firma cały czas projektuje imponujące roboty. Ich najnowsze dzieło, nazwane SpotMini, nie tylko świetnie poradzi sobie z przeszkodami, jakie może napotkać w domu, ale może też podać na przykład szklankę.

Wszystko dzięki ramieniu, jakie można zamontować na jego "grzbiecie". Choć trzeba przyznać, że przez miejsce montażu, przypomina ono raczej głowę. Ale nie wygląd jest w tym wypadku najważniejszy. Robot potrafi wstawić naczynia do zmywarki, przynieść nam puszkę napoju i wyręczyć w kilku prostych, acz nużących czynnościach domowych. Bez problemu poradzi sobie z zebraniem rozrzuconych na podłodze ubrań czy dziecięcych zabawek.

W robocie SpotMini Boston Dynamics zrezygnowało z hydrauliki na rzecz silników elektrycznych, dzięki czemu urządzenie jest dużo cichsze niż wcześniejsze generacje czworonożnych konstrukcji firmy. SpotMini waży jedynie 2. kilogramów (30 kilogramów z zamontowanym ramieniem), a na jednym ładowaniu może działać przez półtorej godziny. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w cały zestaw czujników, dzięki czemu może bezpiecznie nawigować w praktycznie każdym otoczeniu.

Oprócz sprawnego pokonywania schodów czy samodzielnego wstawania po upadku, SpotMini może zostać nauczony tego, by wykonywać proste zadania. Krótki przegląd możliwości nowego robota Boston Dynamics możecie zobaczyć na filmie:

Polecamy na stronach Giznet.pl: HTC pracuje nad kolejnym Nexusem

jb

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)