Robot do walki z sierścią zwierząt: iRobot Roomba 785

Robot do walki z sierścią zwierząt: iRobot Roomba 785

Robot do walki z sierścią zwierząt: iRobot Roomba 785
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.11.2014 14:06

Na rynku pojawił się nowy model robota odkurzającego Roomba 785, który powstał z myślą o posiadaczach zwierząt domowych. Poza szeregiem sprawdzonych, efektywnych rozwiązań, robot posiada w zestawie m.in. Wirtualną Ścianę typu HALO, która wytycza strefę ochronną, łagodnie prowadząc robota wokół miejsca, w którym znajduje się
np. posłanie lub miski naszego pupila.

Kilkadziesiąt czujników robota, na bieżąco bada otoczenie i dostosowuje jego pracę do panujących warunków. Opatentowany system iAdapt pozwala robotowi w jednym cyklu sprzątania osiągnąć pokrycie powierzchni na poziomie 98%, jednocześnie pokonując każdy skrawek powierzchni kilkukrotnie, pod różnymi kątami. Jest to szczególnie istotne, gdy posiadamy zwierzęta futerkowe, których sierść zalega na dywanach czy wykładzinach.

Dzięki współpracy czujników optycznych i akustycznych, system DirtDetect drugiej generacji wykrywa obszary bardziej zabrudzone i koncentruje na nich pracę. Dojechanie do przeszkód, które stanowią np. ściany lub nogi mebli, jest sygnałem dla iRobota Roomba, że należy posprzątać wzdłuż lub wokół nich. Dodatkowo, wyczuwając przeszkody, robot zwalnia przed nimi, aby przy pomocy zderzaka z czujnikiem dotykowym, lekko zetknąć się z nimi, aby ich nie zarysować. Zabrudzenia, w tym sierść zwierząt, wprawiane w ruch, często przemieszczają się wraz z domownikami. Duża część zabrudzeń gromadzi się w trudnodostępnych miejscach np. pod szafkami czy łóżkami. Niski profil iRobota Roomba 78. sprawia, że jest on w stanie posprzątać pod wszystkimi meblami, których prześwit jest większy niż 9 cm.

Odkurzacz wyposażono w dwie obracające się przeciwbieżnie szczotki, które mają za zadanie usuwanie kurzu także z dywanów. Możliwość programowanie pracy robota na 7 dni tygodnia sprawi, że Roomba będzie utrzymywała czystość na bieżąco, tak jak na bieżąco zwierzęta gubią sierść. Dwa filtry HEPA eliminują z otoczenia cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Jest to istotne również ze względu na funkcjonujące w naszych domach alergeny.

Wirtualna Ściana typu HALO umożliwia przekształcenie wiązki ograniczającej teren pracy robota z prostej na kolistą o promieniu do 2. cm (wysokość 9 cm). Jest to rozwiązanie które wyeliminuje zagrożenie przesuwania przez iRobota Roomba 785 misek w których znajduje się jedzenie dla zwierząt. Z Kolei Wirtualna Latarnia ułatwi robotowi pracę na większych metrażach oraz umożliwi stopniowe sprzątanie kolejnych pomieszczeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)