Reklamy wcisną się wszędzie. Xiaomi wstawiło je do... menu ustawień

Reklamy wcisną się wszędzie. Xiaomi wstawiło je do... menu ustawień

Reklamy wcisną się wszędzie. Xiaomi wstawiło je do... menu ustawień
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
18.09.2018 11:04, aktualizacja: 18.09.2018 14:59

Niska cena i dobra jakość - to sprawiło, że Xiaomi stało się ulubioną chińską marką Polaków. Teraz jednak Chińczycy mogą sobie nagrabić. Wszystko przez reklamy.

Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, w telefonach z systemem MIUI, czyli autorskim oprogramowaniem Xiaomi, pojawiły się reklamy. I to w bardzo nietypowym miejscu, bo w menu ustawieniach telefonu. Właściciel sprzętu, chcąc zmienić opcje, widzi reklamowe treści.

Obraz
© reddit

Z jednej strony - święte prawo producenta. Na czymś zarabiać trzeba, więc firma w ten sposób rekompensuje sobie niższe w porównaniu do konkurencji ceny. Z drugiej - bardzo łatwo zniechęcić do siebie użytkowników, wciskając reklamy wszędzie, gdzie się da.

Czy Xiaomi wprowadzi zmiany we wszystkich regionach, czy tylko w wybranych państwach? Na razie nie wiadomo. Ale nie trzeba czekać na ruch Xiaomi, by zobaczyć reklamy w nietypowych miejscach. Przekonał się o tym Grzegorz Burtan z WP Tech, otrzymując takiego SMS-a od operatora.

Jedną z usług, oferowaną na polskim rynku komórkowym, jest powiadomienie, że niedostępny wcześniej numer jest już w naszym zasięgu. Po jej włączeniu na ekranie smartfona wyskakuje odpowiedni komunikat, w którym jest jasno zaznaczone, że możemy ponownie spróbować zadzwonić pod dany numer. Operator jednak słusznie zauważył, że przecież na ekranie znajduje się jeszcze trochę miejsca. Czym je zapełnić? Oczywiście reklamą! W tym przypadku chodzi o konkretne usługi, oferowane właśnie przez sieć komórkową.

Obraz
© WP.PL

Wydaje się jednak, że nawet gdyby Xiaomi zdecydowało się wprowadzić reklamy w ustawieniach na stałe - i zapewne wielu innych zakątkach menu, często odwiedzanych przez użytkowników - i tak nie zmniejszyłoby to popularności słuchawek. Oferują zbyt wiele przydatnych funkcji w niskiej cenie - m.in. świetny aparat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)