Reklamy "I'm a PC" zrobiono na Makach?

Reklamy "I'm a PC" zrobiono na Makach?

Reklamy "I'm a PC" zrobiono na Makach?
22.09.2008 10:30, aktualizacja: 22.09.2008 11:06

Czyżby najnowsza kampania reklamowa giganta z Redmond, której elementem są spoty reklamowe "I'm a PC" powstała na komputerach Mac? Mogą o tym świadczyć metadane zawarte w plikach graficznych, jakie Microsoft umieścił na stronie kampanii.

Jeden z użytkowników serwisu Flickr, niejaki LuisDS, odwiedził witrynę "Life Without Walls" - http://www.microsoft.com/presspass/windows/imagegallery.aspx, na której, oprócz nowych spotów reklamowych promujących rozwiązania Microsoftu, dostępna jest galeria zdjęć, przedstawiających wybrane kadry z filmików. Użytkownik pobrał obrazy i sprawdził ich właściwości - okazało się, że do ich wykonania posłużono się oprogramowaniem Adobe Creative Suite 3 dla Mac OS X - http://www.flickr.com/photos/ldiazsantana/2869094754/.

Microsoft długo nie zwlekał z reakcją - obrazy szybko podmieniono na kopie, których metadane nie wskazują na "makowe" pochodzenie. |

Obraz

|
| --- |

Jak czytamy w blogu Roughly Drafted - http://www.roughlydrafted.com/2008/09/19/microsofts-im-a-pc-ads-created-on-macs/, na Makach mógł zostać również zmiksowany dźwięk reklam "I'm a PC".

Przypomnijmy, że spoty, emitowane w stacjach telewizyjnych oraz w Internecie, są elementem wielkiej kampanii marketingowej "Life Without Walls", kosztującej Microsoft 300 milionów dolarów. Biorą w nich udział zarówno zwykli użytkownicy pecetów, jak i osoby znane i popularne ( np. Bill Gates ). Kampania ma poprawić wizerunek systemu Windows Vista.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)