Rejestrator samochodowy z dwoma obiektywami

Rejestrator samochodowy z dwoma obiektywami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.04.2014 13:07, aktual.: 23.04.2014 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gembird wprowadził na rynek nową kamerę samochodową z dwoma obiektywami i opcją nagrywania w nocy. Model DCAM-006 może zarejestrować w formacie HD nie tylko to, co dzieję się przed maską auta, ale również z boku samochodu oraz w jego wnętrzu.

Przednia kamera posiada obiektyw o szerokim kącie widzenia wynoszącym 12. stopni i czterokrotnym zoomie cyfrowym. Druga kamera poszerza pole nagrywania o 180 stopni, dzięki czemu rejestrator może w trakcie podróży nagrywać trasę w polu 300 stopni. Urządzenie posiada intuicyjne oprogramowanie, które umożliwia łatwy wybór nagrywania z jednego lub dwóch obiektywów. Dodatkowo funkcja filmowania w podczerwieni pozwala na rejestrowanie podróży nocą.

Rejestrator automatycznie rozpoczyna nagrywanie po uruchomieniu pojazdu lub wykryciu ruchu. Kierowca rozpoczynając podróż nie musi więc pamiętać o włączeniu kamery, a zostawiając auto na parkingu ma pewność, że w przypadku np. uderzenia w nie innego pojazdu kamera samoczynnie się uruchomi. Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 720. bez interpolacji. Oznacza to, że obraz jest lepszej jakości niż nagranie, którego rzeczywista rozdzielczość została sztucznie zwiększona do wartości 720p. Rejestrator oprócz kamer HD ma wbudowany mikrofon do nagrywania dźwięku. Z innymi urządzeniami łączy się za pomocą interfejsu mini HDMI lub mini USB 2.0. Obsługuje karty TF/Micro SD o pojemności do 32 GB. W zestawie oprócz rejestratora użytkownik otrzymuje uchwyt mocujący na przyssawkę, przewód zasilania samochodowego oraz kabel USB.

Cena: 400 zł.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Specyfikacja techniczna:

Interfejs: USB 2.0
Sensor optyczny: CMOS WXGA HD Sensor 5MP
Rozdzielczość video: tryb nagrywanie obiektywem głównym: max. 1280x720
Rozdzielczość video: tryb nagrywania dwoma obiektywami: max. 1920x720
Format pliku video: MOV
Wyjście wideo: 1x Mini HDMI
Wyjście mini USB zasilanie
Pamięć: Obsługa TF/Micro SD Cards (maks. 32 GB)
Bateria: wbudowany akumulator, 300mAh
Pobór mocy: 5. DC/800mA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)