Redefine odpala serwis o konsolach

Redefine odpala serwis o konsolach
29.05.2009 11:30
Redefine odpala serwis o konsolach
Źródło zdjęć: © Internetstandard.pl

Spółka Redefine uruchomiła serwis Gamerstation.pl poświęcony grom na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii. Jest to kolejny tego typu projekt na rynku kierowany do użytkowników konsol - w kwietniu br. podobny serwis uruchomiło o2.pl

- "_ Skompletowaliśmy ogromną bazę informacji o grach na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz Wii" _ - mówi Krzysztof Żołyński, red. naczelny Gamerstation oraz jeden z jego pomysłodawców i współtwórców - _ "Chcielibyśmy, aby każdy dobrze się u nas bawił i mógł uczestniczyć w kształtowaniu i rozwoju serwisu. Właśnie dlatego tak wielki nacisk położyliśmy na stronę społecznościową. " _

Serwis Gamerstation.pl poza bazą informacji o grach zawiera szereg funkcjonalności typowych dla serwisów społecznościowych. Użytkownicy serwisu mogą na nim dzielić się danymi na temat poszczególnych gier i je oceniać, wrzucać zdjęcia i filmy rejestrujące ich rozgrywki. Internauci mogą też zlokalizować na mapie innych graczy i zaprosić ich do wspólnej rozgrywki.

288767891577583763
Źródło zdjęć: © GamerStation.pl - warto zwrócić uwagę na animowane menu wyboru platformy na stronie głównej (fot. Internetstandard.pl)

W kwietniu br. serwis dla użytkowników konsol do gier uruchomiło o2.pl. Osią serwisu Xboxer.pl jest mechanizm "pytanie - odpowiedź", który służyć ma w szybkim uzyskaniu informacji na tematy związane z grami, sprzętem oraz software'em produktów XBOX firmy Microsoft obu generacji. Użytkownicy serwisu zadawać mogą pytania, udzielać odpowiedzi, oceniać oraz komentować wpisy. Do ich dyspozycji jest także giełda.

_ "Serwis wchodzi w segment słabo zagospodarowany, wyczekujący kompetentnego serwisu społecznościowego" _ - mówił w kwietniu Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Największym obecnie w polskiej sieci serwisem o grach (nie tylko na konsole) jest Gry-online.pl. W marcu serwis odwiedziło 1,4 mln użytkowników (wg Megapanel PBI/Gemius). Jest to wysoka poprzeczka do przeskoczenia dla nowych graczy na rynku, ale segment serwisów tylko o konsolach może być rzeczywiście niezagospodarowany, zważywszy, że zakres tematyczny Gry-online.pl to także gry na PC i na komórki. Co więcej drugi w rankingu serwis o grach (nie tylko na konsole) Miastogier.pl ma już "tylko" 36. tys. użytkowników (real users). Odnoszę wrażenie, że brakuję kogoś "pomiędzy".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)