Radar burzowy. Sprawdź, gdzie w majówkę będą burze

Radar burzowy. Sprawdź, gdzie w majówkę będą burze
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Modzelewska

30.04.2020 14:59, aktual.: 30.04.2020 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Radar burzowy to narzędzie, które pozwala nam sprawdzić aktualny stan pogody w Polsce w prosty i szybki sposób. Dzięki niemu dowiemy się, gdzie w majówkę pojawią się burze oraz w jaki sposób będą się przemieszczały.

Według prognoz IMGW pogoda w majówkę nie będzie rozpieszczała. Meteorolodzy zapowiadają temperaturę poniżej 20 stopni Celsjusza oraz opady deszczu. Na terenie całej Polski mogą pojawić się lokalne burze. Dzięki radarowi burz można śledzić, gdzie obecnie występują i gdzie pojawią się w najbliższym czasie.

Radar burzowy. Deszcz w majówkę

Opady deszczu można sprawdzić dzięki mapom burzowym online. Większość z nich pokazuje aktualne warunki pogodowe w kraju. Poza opadami możemy zobaczyć wskaźniki temperatur oraz wiatru. Ich śledzenie pozwala odpowiednio wcześnie dostrzec zagrożenie burzowe dla danego regionu.

Gdzie śledzić opady i burze?

Gdzie znaleźć radar burzowy? W sieci dostępne są liczne serwisy, które pozwalają na śledzenie informacji o wyładowaniach burzowych i opadach w czasie rzeczywistym. Jednym z takich narzędzi jest aplikacja Monitor Burz.

Mapy burzowo-opadowe są również dostępne na stronie awiacja.imgw.pl, która jest pogodowym serwisem informacyjnym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego. Osoby zainteresowane obecnie trwającymi burzami mogą też sprawdzić satelitarną mapę burz na żywo, dostępną tutaj.

Pogoda: Majówka 2020

Sprawdzanie warunków atmosferycznych, które będą panowały w pierwszych dniach maja, pozwoli właściwie zaplanować czas podczas wolnych dni. Dzięki pozyskanym informacją jesteśmy w stanie uniknąć potencjalnych zagrożeń, związanych ze zmianą warunków atmosferycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)