Trwa ładowanie...

Radar burz - gdzie będą dziś ulewy? Oto najlepsze strony do sprawdzania

Gdzie jest burza? Radar burz i opadów online to najlepsze miejsce, by być na bieżąco. W sieci można też sprawdzić mapy piorunów. Wszystko podawane jest na żywo.
Share
Gdzie będzie dziś burza? Zobacz radar burz online
Gdzie będzie dziś burza? Zobacz radar burz onlineŹródło: Facebook.com
d36yiue

Weekend w Polsce był burzowy, ale na szczęście - przyglądając się radarom burz online - w najbliższych dniach nie zauważymy kolejnego zagrożenia. Nad Polską w poniedziałek i wtorek przejdą lokalnie przelotne ulewy, ale nie powinny dać się mocno we znaki.

Kolejne dni zapowiadają się pochmurnie, ale bez deszczu. IMGW nie wydało ostrzeżenia, zarówno dotyczącego burz, jak i upałów. Zdaje się więc, że ostatnie dni lipca zapowiadają się spokojnie - bez gwałtownych zmian pogody.

Bądź na bieżąco - pobierz aplikację pogodową z mapami i prognozami na urządzenia mobilne

d36yiue

Wyższych temperatur możemy spodziewać się od środy, jednak dopiero bliżej weekendu powrócą letnie upały. Raczej nie uświadczymy przy tym dużych wiatrów.

Radar burz online - gdzie sprawdzić?

Aktualne zagrożenie możecie monitorować samodzielnie, sprawdzając mapy burz online. Na zdjęciach satelitarnych można zobaczyć nadciągające chmury, aktualne wyładowania elektryczne oraz sprawdzić ostrzeżenia pogodowe IMGW.

d36yiue

Krótkoterminową i długoterminową prognozę pogody dla całego kraju i poszczególnych regionów Polski można sprawdzić w serwisie WP Pogoda.

Pogoda WP WP.PL
Pogoda WPŹródło: WP.PL

Gdzie jest burza, możemy sprawdzić online, np. na tej stronie.

Serwis ma bardzo prostą szatę graficzną i pozwala na sprawdzenie podstawowych danych - mapy pokazują, czy dzisiaj będzie burza i w jakich rejonach Polski może wystąpić. Dodatkowo możemy sprawdzić występowanie burz w niektórych rejonach Europy oraz wyszukać, czy burza jest w interesującej nas miejscowości.

d36yiue

Mapy burzowo-opadowe znajdziecie również tutaj. Kolejna prosta mapa, na której możemy przejrzeć, gdzie od początku danego miesiąca była burza i jak wygląda prognoza na najbliższe dni. Dodatkowo w serwisie znajdziemy mapy radarowe oraz wiatrowe, co jest przydatne przede wszystkim dla lotników.

Mapa burzowo-opadowa Awiacja WP.PL
Mapa burzowo-opadowa AwiacjaŹródło: WP.PL

Satelitarną mapę burz na żywo możecie zobaczyć tutaj

Satelitarna mapa burz pozwala niemal na żywo śledzić zmiany pogodowe. Zjawiska pogodowe nad Polską możemy oglądać w czasie rzeczywistym lub w wybranych przedziałach czasowych, a prędkość przesuwania się zdjęć da się dodatkowo dopasować. Poza tym w serwisie znajdziemy krótkoterminową prognozę pogody.

Satelitarna mapa burz na żywo WP.PL
Satelitarna mapa burz na żywoŹródło: WP.PL

Mapa piorunów na żywo znajduje się np. tutaj. Na stronie możecie na żywo śledzić wyładowania atmosferyczne na terenie całego świata, dzięki czemu można też zobaczyć, w którą stronę poruszają się burze.

d36yiue

Uniwersalną mapę, na której możecie filtrować widok pod kątem występowania burz, upałów, wiatrów i innych zjawisk pogodowych znajdziecie tutaj

Mapa pozwala filtrować zjawiska pogodowe, dzięki czemu mamy zarówno możliwość przewidzieć nadchodzące upały, jak i burze czy nawałnice. Prognoza pogody opracowywana jest na podstawie rzeczywistych danych, a mapy pokazują nadchodzące zmiany pogodowe na przestrzeni tygodnia. Dodatkowym plusem jest możliwość śledzenia siły fal czy temperatury wody.

Mapy Windy WP.PL
Mapy WindyŹródło: WP.PL

Zobacz także: 3 mity dotyczące burz

Aktualne ostrzeżenia dotyczące zagrożeń pogodowych możecie sprawdzić bezpośrednio na stronie IMGW lub RCB - możecie śledzić także profile agencji w mediach społecznościowych.

d36yiue

Na Facebooku Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zawsze znajdziecie aktualne informacje na temat załamań pogody oraz znajdziecie porady, jak się zachować w razie wystąpienia niebezpiecznego zjawiska pogodowego.

Jak się zachować w trakcie burzy? Facebook
Jak się zachować w trakcie burzy?Źródło: Facebook, Fot: RCB
d36yiue

Podziel się opinią

Share
d36yiue
d36yiue
Więcej tematów