ycipk-29ugu9

Radar burz - gdzie będą dziś ulewy? Oto najlepsze strony do sprawdzania

Gdzie jest burza? Radar burz i opadów online to najlepsze miejsce, by być na bieżąco. W sieci można też sprawdzić mapy piorunów. Wszystko podawane jest na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie będzie dziś burza? Zobacz radar burz online
Gdzie będzie dziś burza? Zobacz radar burz online (Facebook.com)
ycipk-29ugu9

Weekend w Polsce był burzowy, ale na szczęście - przyglądając się radarom burz online - w najbliższych dniach nie zauważymy kolejnego zagrożenia. Nad Polską w poniedziałek i wtorek przejdą lokalnie przelotne ulewy, ale nie powinny dać się mocno we znaki.

Kolejne dni zapowiadają się pochmurnie, ale bez deszczu. IMGW nie wydało ostrzeżenia, zarówno dotyczącego burz, jak i upałów. Zdaje się więc, że ostatnie dni lipca zapowiadają się spokojnie - bez gwałtownych zmian pogody.

Bądź na bieżąco - pobierz aplikację pogodową z mapami i prognozami na urządzenia mobilne

ycipk-29ugu9

Wyższych temperatur możemy spodziewać się od środy, jednak dopiero bliżej weekendu powrócą letnie upały. Raczej nie uświadczymy przy tym dużych wiatrów.

Radar burz online - gdzie sprawdzić?

Aktualne zagrożenie możecie monitorować samodzielnie, sprawdzając mapy burz online. Na zdjęciach satelitarnych można zobaczyć nadciągające chmury, aktualne wyładowania elektryczne oraz sprawdzić ostrzeżenia pogodowe IMGW.

ycipk-29ugu9

Krótkoterminową i długoterminową prognozę pogody dla całego kraju i poszczególnych regionów Polski można sprawdzić w serwisie WP Pogoda.

Pogoda WP WP.PL
Podziel się

Gdzie jest burza, możemy sprawdzić online, np. na tej stronie.

Serwis ma bardzo prostą szatę graficzną i pozwala na sprawdzenie podstawowych danych - mapy pokazują, czy dzisiaj będzie burza i w jakich rejonach Polski może wystąpić. Dodatkowo możemy sprawdzić występowanie burz w niektórych rejonach Europy oraz wyszukać, czy burza jest w interesującej nas miejscowości.

ycipk-29ugu9

Mapy burzowo-opadowe znajdziecie również tutaj. Kolejna prosta mapa, na której możemy przejrzeć, gdzie od początku danego miesiąca była burza i jak wygląda prognoza na najbliższe dni. Dodatkowo w serwisie znajdziemy mapy radarowe oraz wiatrowe, co jest przydatne przede wszystkim dla lotników.

Mapa burzowo-opadowa Awiacja WP.PL
Podziel się

Satelitarną mapę burz na żywo możecie zobaczyć tutaj

Satelitarna mapa burz pozwala niemal na żywo śledzić zmiany pogodowe. Zjawiska pogodowe nad Polską możemy oglądać w czasie rzeczywistym lub w wybranych przedziałach czasowych, a prędkość przesuwania się zdjęć da się dodatkowo dopasować. Poza tym w serwisie znajdziemy krótkoterminową prognozę pogody.

ycipk-29ugu9
Satelitarna mapa burz na żywo WP.PL
Podziel się

Mapa piorunów na żywo znajduje się np. tutaj. Na stronie możecie na żywo śledzić wyładowania atmosferyczne na terenie całego świata, dzięki czemu można też zobaczyć, w którą stronę poruszają się burze.

Uniwersalną mapę, na której możecie filtrować widok pod kątem występowania burz, upałów, wiatrów i innych zjawisk pogodowych znajdziecie tutaj

Mapa pozwala filtrować zjawiska pogodowe, dzięki czemu mamy zarówno możliwość przewidzieć nadchodzące upały, jak i burze czy nawałnice. Prognoza pogody opracowywana jest na podstawie rzeczywistych danych, a mapy pokazują nadchodzące zmiany pogodowe na przestrzeni tygodnia. Dodatkowym plusem jest możliwość śledzenia siły fal czy temperatury wody.

ycipk-29ugu9
Mapy Windy WP.PL
Podziel się

Zobacz także: 3 mity dotyczące burz

Aktualne ostrzeżenia dotyczące zagrożeń pogodowych możecie sprawdzić bezpośrednio na stronie IMGW lub RCB - możecie śledzić także profile agencji w mediach społecznościowych.

Na Facebooku Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zawsze znajdziecie aktualne informacje na temat załamań pogody oraz znajdziecie porady, jak się zachować w razie wystąpienia niebezpiecznego zjawiska pogodowego.

Jak się zachować w trakcie burzy? Facebook
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29ugu9

ycipk-29ugu9
ycipk-29ugu9