R1900 - nowa fotodrukarka Epsona

R1900 - nowa fotodrukarka Epsona

10.10.2007 15:00

Stylus Photo R1900 to oznaczenie najnowszego modelu drukarki fotograficznej firmy Epson. Drukarka jest następczynią wprowadzonego 2,5 roku temu modelu R1800, przy czym wykorzystuje nowsze atramenty Epsona - UltraChrome Hi-Gloss2.

Przypomnijmy, że w atramentach UltraChrome Hi-Gloss2 występują kolory turkusowy ( cyan ), purpurowy ( magenta ), żółty, czarny matowy, czarny fotograficzny, czerwony i pomarańczowy ( zastąpił kolor niebieski, stosowany w poprzedniej generacji tych atramentów ).

Podobnie jak w starszym modelu, w R1900 zastosowano optymalizator połysku ( Epson Gloss Optimizer ), głowicę drukującą Micro Piezo. R1900 obsługuje interfejs USB 2.0.

Drukarka obsługuje zarówno matowe, błyszczące jak i artystyczne papiery o wielkości do formatu A3+, podawane w arkuszach lub z rolek. Może też drukować etykiety na przystosowanych do tego płytach CD i DVD. Pozwala na druk bez marginesów w rozdzielczości do 5760 x 1440 dpi. Jeżeli chodzi o prędkość wydruku, to Epson informuje, iż czas otrzymania zdjęcia w formacie A3+ w trybie fotograficznym ( rozdzielczość 1440 x 720 dpi ) wynosi 106 sekund.

Urządzenie wyposażono w obsługę technologii Epson LUT, która, jak przekonuje producent, ma zapewnić wierniejsze odwzorowanie barw na wydrukach. Technologia ta ma za zadanie obliczać, która kombinacja kolorów najlepiej odwzorowuje kolory i tony obrazu ( osiem kolorów atramentu tworzy bowiem 18 446 774 bilionów kombinacji ) oraz określać, jaka ilość każdego koloru zostanie wykorzystana do konwersji obrazu RGB na wydruk CMYK.

Cenę drukarki ustalono na 2306 zł brutto. Do sprzedaży trafi ona w listopadzie.

Więcej informacji: Epson - http://www.epson.pl

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)