Qualcomm ma poważne problemy z procesorami Snapdragon S4

Qualcomm ma poważne problemy z procesorami Snapdragon S4
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

23.04.2012 14:47, aktual.: 23.04.2012 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Qualcomm - jeden z największych na świecie dostawców procesorów do urządzeń mobilnych, oświadczył, że nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości chipów Snapdragon S4.

Zgodnie z prawem Murphy’ego jeżeli coś ma się zepsuć, zepsuje się w takim momencie by poczynić jak największe szkody. Można powiedzieć, że ostatnie oświadczenie firmy Qualcomm plasuje się właśnie w tej kategorii. Amerykański producent procesorów Snapdragon S4 oświadczył bowiem, że nie będzie w stanie wyprodukować tylu chipów, by sprostać złożonym zamówieniom.

Snapdragon S4 miał być wykorzystywany w ponad 15. urządzeniach opartych na systemach operacyjnych Android i Windows Phone. Jednymi z największych odbiorców miało być HTC, Nokia oraz Lenovo. Wypuszczony niedawno HTC One XL jeszcze załapał się na nowy procesor, jednak w przypadku pozostałych producentów może nie być już tak różowo.

Qualcomm oświadczył, że fabryki produkujące aktualnie Snapdragona S4 nie mają wystarczającej mocy przerobowej by wyprodukować w tym roku odpowiednią liczbę układów. Qualcomm będzie starał się przekonać producentów sprzętu by w swoich smartphone’ach i tabletach zastosowali inne procesory swojej produkcji, ale może skończyć się to zmianą dostawcy procesorów. A to może spowodować konieczność przerobienia już gotowej architektury i wpłynąć na końcową cenę urządzeń.

Informację przekazał COO Qualcommu, Steve Mollenkopf, na konferencji przeznaczonej dla inwestorów: „Staramy się pomóc klientom w dostosowaniu ich urządzeń do naszego chipsetu Fusion 2… [ale] spodziewamy się, że alternatywne, nie produkowane przez nas chipsety, również będą używane by rozwiązać ten problem.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)