Qualcomm ma poważne problemy z procesorami Snapdragon S4

Qualcomm ma poważne problemy z procesorami Snapdragon S423.04.2012 14:47
Qualcomm ma poważne problemy z procesorami Snapdragon S4
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Qualcomm - jeden z największych na świecie dostawców procesorów do urządzeń mobilnych, oświadczył, że nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości chipów Snapdragon S4.

Zgodnie z prawem Murphy’ego jeżeli coś ma się zepsuć, zepsuje się w takim momencie by poczynić jak największe szkody. Można powiedzieć, że ostatnie oświadczenie firmy Qualcomm plasuje się właśnie w tej kategorii. Amerykański producent procesorów Snapdragon S4 oświadczył bowiem, że nie będzie w stanie wyprodukować tylu chipów, by sprostać złożonym zamówieniom.

Snapdragon S4 miał być wykorzystywany w ponad 15. urządzeniach opartych na systemach operacyjnych Android i Windows Phone. Jednymi z największych odbiorców miało być HTC, Nokia oraz Lenovo. Wypuszczony niedawno HTC One XL jeszcze załapał się na nowy procesor, jednak w przypadku pozostałych producentów może nie być już tak różowo.

Qualcomm oświadczył, że fabryki produkujące aktualnie Snapdragona S4 nie mają wystarczającej mocy przerobowej by wyprodukować w tym roku odpowiednią liczbę układów. Qualcomm będzie starał się przekonać producentów sprzętu by w swoich smartphone’ach i tabletach zastosowali inne procesory swojej produkcji, ale może skończyć się to zmianą dostawcy procesorów. A to może spowodować konieczność przerobienia już gotowej architektury i wpłynąć na końcową cenę urządzeń.

Informację przekazał COO Qualcommu, Steve Mollenkopf, na konferencji przeznaczonej dla inwestorów: „Staramy się pomóc klientom w dostosowaniu ich urządzeń do naszego chipsetu Fusion 2… [ale] spodziewamy się, że alternatywne, nie produkowane przez nas chipsety, również będą używane by rozwiązać ten problem.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)