Trwa ładowanie...

Pyton z trzema oczami. Niespodziewane znalezisko w Australii

Na północy Australii, pośród pustkowi pełnych czerwonej gleby, strażnicy parku narodowego znaleźli bardzo dziwnego węża. Czegoś takiego świat jeszcze nie widział. To pyton, który posiadał troje oczu.
Share
Strażnicy zdębieli, gdy go zobaczyli
Strażnicy zdębieli, gdy go zobaczyliŹródło: Northern Territory Parks and Wildlife, Fot: Facebook
d3mtwez

Podczas codziennego patrolu, strażnicy z Northern Territory Parks and Wildlife natrafili na bardzo dziwnego węża. Posiadające o jedno oko więcej zwierzę, zostało zabrane w celu przebadania. Zazwyczaj w tego typu przypadkach można uznać gada za niepełnosprawnego, niestety tym razem też tak było.

Pytona przebadano za pomocą promieni rentgenowskich. Wyniki wykazały, że oko jest w pełni sprawne i uformowało się jeszcze na poziomie embrionalnym. Nie jest też częścią oddzielnej głowy, co wielokrotnie już się zdarzało. Dwugłowe węże to akurat dosyć częsty przypadek.

d3mtwez

Strażnicy uważają, że to cud, że zwierzę przetrwało tyle, mimo swojej deformacji ciała. Niestety, wąż w końcu zmarł, pomimo opieki otrzymanej od strażników. Zmiany w budowie ciała nie pozwalały mu pobierać odpowiedniej ilości pożywienia.

Pozostałości węża zostały zachowane przez ośrodek badawczy Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) w Darwin. Naukowcy będą szukać odpowiedzi, jak i dlaczego doszło do deformacji ciała węża.

Zobacz też wideo: Zwierzęta w kosmosie

Zobacz też: Złe wieści. Ukąszeń kleszczy będzie więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mtwez

Podziel się opinią

Share
d3mtwez
d3mtwez
Więcej tematów