Putin: Rosja ma najpotężniejszą broń w historii. Nie ma jej nikt inny

Putin: Rosja ma najpotężniejszą broń w historii. Nie ma jej nikt inny20.09.2020 11:05
Rosja. Hiperdźwiękowa głowica manewrująca wystrzeliwana z systemu Awangard.
Rosja. Hiperdźwiękowa głowica manewrująca wystrzeliwana z systemu Awangard.
Źródło zdjęć: © Getty Images

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że Rosjanie posiadają "najdoskonalszą broń", której nie ma nikt inny na świecie – donosi tvn24 za PAP. Przywódca Kremla miał na myśli system Awangard – to za jego skonstruowanie Putin wręczył w sobotę Gerbertowi Jefremowowi order świętego Andrzeja.

System Awangard to hipersoniczny pojazd szybujący służący do wystrzeliwania rakiet balistycznych z hiperdźwiękowymi głowicami manewrującymi. Według Władimira Putina skala realizacji tego projektu jest podobna do budowy broni jądrowej w czasach istnienia ZSRR.

– Teraz po raz pierwszy w naszej historii najnowszej Rosja dysponuje najnowocześniejszymi rodzajami broni, które wielokrotnie przewyższają swą siłą, mocą, szybkością i, co bardzo ważne, precyzją, wszystkie te, które istniały do tej pory i istnieją dzisiaj – powiedział prezydent Putin cytowany przez PAP. 

Jak przytacza PAP, oficjalnie źródła w Rosji tłumaczą, że pociski te mogą osiągnąć nawet dwudziestokrotność prędkości dźwięku. Potrafią także wykonywać manewry unikowe, które mogą oszukać obroną przeciwrakietową. Pociski poruszają się lotem ślizgowym.

Rosyjskie pokazy wojskowe. Putin znów pokazuje światu technologię

Czytaj też: Rosja się zbroi. Rozpoczęto budowę sześciu okrętów. Putin: duży krok w rozwoju marynarki

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)