Putin ostrzega: Rosja zbuduje pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi

Putin ostrzega: Rosja zbuduje pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi

Putin ostrzega: Rosja zbuduje pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi
Źródło zdjęć: © East News | AP/EAST NEWS
06.08.2019 13:43

W poprzednim tygodniu Stany Zjednoczone oficjalnie wycofały się z traktatu INF z 1987 roku. Mówił on o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu. Rosja ostrzega przed konsekwencjami.

Stany Zjednoczone całą odpowiedzialnością za unieważnienie traktatu obarczają Kreml, który według ustaleń Waszyngtonu nie wywiązywał się z niego i nie miał zamiaru zacząć robić to w przyszłości. Rosja takie oskarżenia odrzuca i odbija piłeczkę, oskarżając USA o upadek porozumienia.

Rosja ostrzega

Putin zapowiedział, że w tym momencie Waszyngton i Moskwa muszą wznowić rozmowy o kontroli zbrojeń, żeby zapobiec nieograniczonemu rozwojowi zbrojeń.

Rosyjski przywódca miał też nakazać ministerstwom obrony i spraw zagranicznych monitorowanie działań USA, które wskazywałyby na produkcję pocisków, które wcześniej zostały zabronione w już nieobowiązującym traktacie.

Putin zapowiedział, że jeśli pojawią się tego rodzaju potwierdzone informacje, Rosja również rozpocznie produkcje pocisków rakietowych.

Odpowiedź Trumpa

Po wycofaniu się USA z traktatu INF, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził nadzieję, że zostanie podpisany nowy podobny traktat. Tym razem nie tylko przez USA i Rosję, ale także przez Chiny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)