Publiczna beta Office 2010 w przyszłym tygodniu?

Publiczna beta Office 2010 w przyszłym tygodniu?
Źródło zdjęć: © Microsoft

12.11.2009 13:00, aktual.: 12.11.2009 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft już w przyszłym tygodniu udostępni publiczną wersję beta pakietu biurowego Office 2010 - wynika z maili rozsyłanych przez firmę do osób zaangażowanych w testowanie aplikacji.

Steve Ballmer obiecał w ubiegłym miesiącu, że Microsoft w listopadzie udostępni publiczną wersję beta pakietu biurowego Office 2010. Deklaracja ta właśnie znalazła swoje potwierdzenie w wiadomościach elektronicznych wysyłanych do testerów pakietu.
Microsoft udostępnił wersję "Technical Preview of Office 2010. pakietu biurowego w lipcu br. Firma skorzystała wówczas z nowego modelu dystrybucji "click-to-run", który umożliwiał niemal natychmiastowe uruchomienie podstawowych wersji aplikacji. CTR oparty jest o rozwiązanie strumieniowego pobierania danych. Użytkownik w kilka minut pobierał podstawową część kodu umożliwiającą uruchomienie testowej wersji Office. Pozostała część kodu była pobierana w tle działania uruchomionych programów.
Nie wiadomo czy Microsoft skorzysta z tego rozwiązania udostępniając publiczną betę Office 2010. Firma zapewniła natomiast, że CTR zostanie zastosowany podczas przyszłorocznej premiery pakietu.
W mailu do testerów Microsoft napisał, że przygotowuje stronę Microsoft Connect dla wydania Office 2010. Firma dodała, że w przyszłym tygodniu poda więcej szczegółów na ten temat.
Pytaniem pozostaje kiedy dokładnie Microsoft udostępni wersję beta pakietu i czy będzie pobierać opłaty za jego uruchomienie - tak jak miało to miejsce podczas drugiej bety Office 2007. kiedy firma zachęcała do pobierania aplikacji za darmo, a następnie prosiła o opłatę w wysokości 1,5 dolara za uruchomienie pakietu.
Office 201. ma zostać udostępniony jako beta w pierwszej połowie przyszłego roku w postaci zarówno 32-, jak i 64-bitowej. Wśród godnych odnotowania zmian w tej wersji pakietu można wymienić odświeżonego klienta poczty e-mail - Outlook zostanie wyposażony w charakterystyczny element interfejsu Office'a 2007, czyli wstążkę. Oprogramowanie ma działać w systemach Windows XP, Vista oraz 7. Wg zapowiedzi przedstawicieli koncernu, poradzi sobie z nim każdy komputer, na którym działał Office 2007.
Rzecznik Microsoftu dodał, że firma jednocześnie cały czas testuje webową wersję Office 2010 - Microsoft Web Applications 2010, która ma być dostępna całkowicie za darmo już w przyszłym roku. Więcej na temat odchudzonych i supermobilnych programów Word, Excel i PowerPoint w artykule Microsoft prezentuje Office 2010.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także