Przyjazne środowisku komórki Sony Ericsson

Przyjazne środowisku komórki Sony Ericsson
Źródło zdjęć: © IDG.pl

04.06.2009 15:00, aktual.: 05.06.2009 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony Ericsson przedstawiła nowe modele telefonów komórkowych, wyprodukowane z większą dbałością o środowisko naturalne. Aparaty wykonane są częściowo z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu. Sprzedawane będą w mniejszych opakowaniach, w których nie znajdziemy papierowych instrukcji obsługi.

Obraz
© Sony Ericsson Naite i C90. GreenHeart (fot. IDG.pl)

Nowe modele Sony Ericssona to C90. GreenHeart i Naite. Pierwszy z wymienionych posiada obudowę w 50 % wykonaną z odzyskanego tworzywa. Wbudowany w jego korpus sensor analizuje warunki oświetlenia panujące w danym otoczeniu - w oparciu o te informacje system dostosowuje jasność podświetlenia ekranu. Zmniejszenie gabarytów opakowania oraz rezygnacja z instrukcji drukowanych na rzecz elektronicznych obniżyły ilość zużywanego na każdy aparat papieru o 0,5 kg w porównaniu z wprowadzonym w ub. roku modelem C902 - powiedział Mats Pellbäck-Scharp, przedstawiciel producenta.
Naite, podobnie jak GreenHeart, wykonany jest w części z tworzyw odzyskanych. W zestawie z telefonem znajdzie się ładowarka EP30. GreenHeart, zużywająca 30 miliwatów mocy (standardowe zużycie w powszechnie dostępnych ładowarkach wynosi 200 mW). C901 powinien trafić do sprzedaży do końca czerwca, a premiera rynkowa Naite planowana jest na trzeci kwartał br. Producent na razie nie ujawnił cen telefonów.
Producent chce też zdynamizować program odbioru starych i zużytych aparatów. Firma liczy, że począwszy od 2011 r. uda jej się odbierać milion takich urządzeń rocznie - obecnie liczba ta wynosi ok. 100 tys.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)