Przestępcy są niemożliwi. Obiecują iPhone'a, którego jeszcze nie ma

Przestępcy są niemożliwi. Obiecują iPhone'a, którego jeszcze nie ma

Przestępcy są niemożliwi. Obiecują iPhone'a, którego jeszcze nie ma
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
06.04.2018 16:44

Nowa kampania oszustów zaskakuje… absurdem. W ich fikcyjnym konkursie do wygrania jest iPhone, którego Apple nawet nie zapowiedziało. Znaleźli się jednak tacy, którzy chcą go wygrać.

W wyskakujących komunikatach oszuści informują, że właśnie zostaliśmy wybrani, by przetestować nowego iPhone'a. Nie, wcale nie mają na myśli iPhone'a X. Chodzi o iPhone'a 9, który nie został nawet zapowiedziany! "Wybrańców" spotkał więc nie lada zaszczyt.

Oszustwo niby jest oczywiste, ale jak informuje CERT Orange, nie brakuje osób, które rzeczywiście chcą przetestować nieistniejący model. "Sondy umieszczone w naszej sieci odnotowały w ostatnich dniach znaczący wzrost złośliwej aktywności, związanej z tą kampanią" - piszą eksperci.

Niektórzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat konkursu, a niektórzy po prostu źle zamykają okno z wyskakującym okienkiem informującym o nagrodzie. Specjaliści z CERT Orange sugerują zamknięcie przeglądarki, a nie klikanie w baner. W innym przypadku złośliwy kod szuka podatności w przeglądarce bądź systemie operacyjnym. Szkodnik może podsłuchiwać ofiarę lub wykradać dane z zainfekowanego urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)