Przestępcy podszywają się pod GIODO

Przestępcy podszywają się pod GIODO

Przestępcy podszywają się pod GIODO
Źródło zdjęć: © PAP/Radek Pietruszka
10.12.2013 09:20, aktualizacja: 07.01.2014 11:04

GIODO nie wysyła do administratorów danych żadnych pism grożących nałożeniem kar finansowych za niezgłoszenie zbioru danych osobowych do rejestracji.

W związku z napływającą do biura GIODO liczną korespondencją dotyczącą otrzymywania przez użytkowników portalu allegro.pl ofert pomocy w zgłoszeniu zbioru danych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych i opracowaniu dokumentacji określonej przez przepisy o ochronie danych osobowych, organ informujemy, iż przesyłanie tego typu ofert nie jest w żaden sposób powiązane z działalnością Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Ponadto nakładanie jakichkolwiek kar administracyjnych musi być poprzedzone przeprowadzeniem przez organ do spraw ochrony danych osobowych stosownego postępowania administracyjnego, zakończonego wydaniem decyzji administracyjnej, a następnie przeprowadzeniem administracyjnego postępowania egzekucyjnego. Natomiast ewentualna odpowiedzialność karna, jak i wymierzona kara za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych jest orzekana po przeprowadzonym postępowaniu karnym w konkretnej sprawie przez właściwe organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: giodo.gov.pl, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)