Przenośny dysk idealny do telewizorów: Freecom Mobile Drive Sq TV

Przenośny dysk idealny do telewizorów: Freecom Mobile Drive Sq TV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.09.2012 11:43, aktual.: 25.09.2012 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Freecom wprowadza na rynek nowy dysk zewnętrzny, który przeznaczony jest przede wszystkim do nagrywania programów TV poprzez złącze USB.

Obecnie większość telewizorów wyposażonych jest w co najmniej jeden port USB. Równocześnie, rośnie przyzwyczajenie konsumentów do oglądania zdjęć i odtwarzania filmów z twardych dysków lub pamięci USB podłączanych do telewizorów. Wprowadzenie funkcji nagrywania do urządzenia USB w najnowszych modelach zaawansowanych technicznie telewizorów pozwala nagrywać i przechowywać programy telewizyjne także na twardych dyskach.

Mobile Drive Sq TV może być używany do przechowywania, współdzielenia oraz tworzenia kopii zapasowych danych i oprogramowania na komputerach osobistych lub w sieci. Dzięki komunikacji w standardzie USB 3.0 dane przesyłane są z przeciętną prędkością 13. MB/s. Do dysku twardego dołączone jest oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dla systemu Microsoft Windows. Urządzenie wyposażono w funkcję oszczędzania energii, która przełącza je w tryb uśpienia, kiedy nie jest używane.

Dysk został zaprojektowany we współpracy z uznanym projektantem Armanem Emamim. Obudowę wykonano z piaskowanej nierdzewnej stali, która jest mniej podatna na zarysowania i ślady palców. Mobile Drive Sq TV wyposażono także w specjalną kieszeń umożliwiającą łatwy montaż z tyłu telewizora i podłączenie go do portu USB.

Freecom oferuje Mobile Drive Sq TV w dwóch wariantach 500 GB oraz 1 TB. Mniejszy model („slimline”) ma wymiary 12x12x1,05cm, dzięki czemu można go łatwo wsunąć do specjalnie zaprojektowanej kieszeni mocowanej z tyłu telewizora. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399 zł za model 500 GB oraz 569 zł za model 1 TB. Dysk jest zasilany za pośrednictwem złącza USB z telewizora lub przystawki DVR, co oznacza, że nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)