Przenośny dysk idealny do telewizorów: Freecom Mobile Drive Sq TV

Przenośny dysk idealny do telewizorów: Freecom Mobile Drive Sq TV25.09.2012 11:43
Przenośny dysk idealny do telewizorów: Freecom Mobile Drive Sq TV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Freecom wprowadza na rynek nowy dysk zewnętrzny, który przeznaczony jest przede wszystkim do nagrywania programów TV poprzez złącze USB.

Obecnie większość telewizorów wyposażonych jest w co najmniej jeden port USB. Równocześnie, rośnie przyzwyczajenie konsumentów do oglądania zdjęć i odtwarzania filmów z twardych dysków lub pamięci USB podłączanych do telewizorów. Wprowadzenie funkcji nagrywania do urządzenia USB w najnowszych modelach zaawansowanych technicznie telewizorów pozwala nagrywać i przechowywać programy telewizyjne także na twardych dyskach.

Mobile Drive Sq TV może być używany do przechowywania, współdzielenia oraz tworzenia kopii zapasowych danych i oprogramowania na komputerach osobistych lub w sieci. Dzięki komunikacji w standardzie USB 3.0 dane przesyłane są z przeciętną prędkością 13. MB/s. Do dysku twardego dołączone jest oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dla systemu Microsoft Windows. Urządzenie wyposażono w funkcję oszczędzania energii, która przełącza je w tryb uśpienia, kiedy nie jest używane.

Dysk został zaprojektowany we współpracy z uznanym projektantem Armanem Emamim. Obudowę wykonano z piaskowanej nierdzewnej stali, która jest mniej podatna na zarysowania i ślady palców. Mobile Drive Sq TV wyposażono także w specjalną kieszeń umożliwiającą łatwy montaż z tyłu telewizora i podłączenie go do portu USB.

Freecom oferuje Mobile Drive Sq TV w dwóch wariantach 500 GB oraz 1 TB. Mniejszy model („slimline”) ma wymiary 12x12x1,05cm, dzięki czemu można go łatwo wsunąć do specjalnie zaprojektowanej kieszeni mocowanej z tyłu telewizora. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399 zł za model 500 GB oraz 569 zł za model 1 TB. Dysk jest zasilany za pośrednictwem złącza USB z telewizora lub przystawki DVR, co oznacza, że nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)