Przenieś internet do telewizora: przystawka Internet-Tv Box

Przenieś internet do telewizora: przystawka Internet-Tv Box

Przenieś internet do telewizora: przystawka Internet-Tv Box
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.04.2012 12:33, aktualizacja: 24.04.2012 21:38

Internetowe serwisy o wiele wygodniej przeglądać na dużym ekranie, a największe w domach są telewizory. Niestety, posiadacze nawet niewiele starszych modeli często nie mają dostępu do internetu bezpośrednio ze swoich odbiorników. Teraz, jest na to prosty sposób: przystawka Internet-Tv Box.

Po podłączeniu zasilania, kabla HDMI, oraz prostym skonfigurowaniu dostępu do internetu (sieć kablowa, bezprzewodowa, Bluetooth) na ekranie każdego telewizora można cieszyć się zasobami internetu. Surfowanie ułatwia dołączony pilot zdalnego sterowania wyposażony w interaktywne sterowanie za pomocą ruchu, który sprawdzi się także podczas gier. Do urządzenia można dodatkowo podłączyć dowolną klawiaturę i mysz.

W odróżnieniu od telewizorów z obsługą WWW oferujących dostęp jedynie do wybranych przez producenta serwisów internetowych, Internet-TV-Box nie zmienia naszych internetowych przyzwyczajeń. Pozwala na surfowanie po Internecie, tak jak z komputera. Można albo wpisać adres strony bezpośrednio na ekranie, alba skorzystać z wyszukiwarki Google, lub użyć jednego z wielu widgetów i aplikacji (m.in. Facebook i YouTube), które zostały fabrycznie zainstalowane i są dostępne po wskazaniu ich kursorem.

Internet-TV-Box umożliwia znacznie więcej niż szybkie przeglądanie stron i płynne odtwarzanie wideo. Na przykład łączy rozrywkę z pracą pozwalając zajmować się dokumentami pakietu Office bezpośrednio na ekranie telewizora. Urządzenie umożliwia instalowanie dodatkowych widgetów i aplikacji bezpośrednio ściągniętych z internetu, na przykład za pomocą preinstalowanego programu Slide Me app, lub przeniesionych na pendrive. Do wyboru mamy ponad 1. tys. aplikacji. Dzięki temu telewizor zyskuje wiele możliwości, można oglądać zdjęcia, odtwarzać muzykę lub filmy, pisać e-maile, edytować dokumenty i tabele, albo grać w najnowsze gry.

Internet-TV-Box jest wyposażony w trzy porty USB i czytnik kart SD. Pozwala to na bezpośrednie odtwarzanie plików z urządzenia (ma pojemność 2GB), nośnika pamięci, lub innego podłączonego urządzenia magazynującego. Internet-TV-Box dodatkowo umożliwia podłączenie telefonu komórkowego lub smartfona przy użyciu łącza Bluetooth lub USB. Wtedy na ekranie telewizora możemy przeglądać zawartość komórki, lub grać w zainstalowane w niej gry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)