Procesor VIA C7-M ULV w HP 2133 Mini-Note PC

Procesor VIA C7‑M ULV w HP 2133 Mini-Note PC

Procesor VIA C7-M ULV w HP 2133 Mini-Note PC
Źródło zdjęć: © IDG
09.04.2008 22:00, aktualizacja: 10.04.2008 09:39

Energooszczędny procesor VIA C7-M ULV będzie montowany w nowym mini-notebooku HP 2133 Mini-Note PC. Urządzenie HP przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów, którzy wymagają urządzeń wysoce mobilnych, wydajnych, a przy tym niedrogich.

"Cieszymy się z wyboru przez HP wiodącego pod względem energooszczędności i miniaturyzacji procesora VIA C7-M ULV do zastosowania w HP 2133 Mini-Note PC" - powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego w firmie VIA Technologies, Inc. "Ten ultra-przenośny mini-notebook to urządzenie doskonałe dla studentów, oferujące wymaganą przez nich wydajność, funkcjonalność i łączność przy niewielkich wymiarach."

Obraz
© HP 2133 MiniNote PC (fot. IDG)

"HP Mini to doskonały przykład kierunku rozwoju portfela innowacyjnych produktów HP, które zaspokajają zróżnicowane potrzeby klientów" - powiedziała Carol Hess Nickels, dyrektor ds. marketingu notebooków dla segmentu biznesowego w firmie HP. "Korzystając z procesorów VIA, oferujemy studentom przenośny, niedrogi, innowacyjny notebook PC, który lepiej przygotuje ich do życia, nauki i pracy i w środowisku bogatym w informacje."

Procesor VIA C7-M ULV dostępny jest z zegarem taktowanym od 1,0 do 1,6GHz i maksymalnym profilem termicznym ( TPD ) 3,5W oraz poborem mocy w stanie spoczynku wynoszącym jedynie 0,1 W, zapewniając tym samym wyjątkową energooszczędność i bardzo długi czas pracy na akumulatorach. Dostarczany jest w niskoprofilowym formacie nanoBGA2 o wymiarach 21mm x 21mm, co umożliwia projektowanie urządzeń o bardzo małej masie i gabarytach. Procesor zapewnia wysoką wydajność w obsłudze multimediów, we współpracy z chipsetem VIA CN896 ze zintegrowanym procesorem graficznym ( IGP ) VIA Chrome9 HC, obsługującym DirectX 9.0 i silnikiem wideo Chromotion CE, oferującym doskonałą jakość obrazu w filmach. Zintegrowany układ VIA Vinyl Audio zapewnia miły dla ucha, wielokanałowy dźwięk.

Jest to najchętniej wybierany procesor dla urządzeń klasy ultramobile, który znalazł zastosowanie już w ponad 30 modelach tego typu urządzeń, oferowanych na całym świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)